Popularny: 2700 odsłonInformacje7 kwietnia, 10:59,

Wysokie mandaty za spacer z psem. Rząd zaostrzył przepisy

Wysokie mandaty za spacer z psem. Rząd zaostrzył przepisy

Od soboty wchodzą w życie nowe przepisy. Kary do 500 złotych

Od soboty za spacer z psem bez smyczy lub kagańca opiekunowi czworonoga będzie groził mandat w wysokości od 50 do 250 PLN. Jeśli pies należy do rasy uznawanej za agresywną, to przyznana kara może być jeszcze wyższa.10 kwietnia 2021 r. w życie wchodzi nowe rozporządzenie rządu z 26 marca 2021 r. dotyczące zmiany wysokości grzywien za "niektóre wykroczenia". W dużej mierze dotyczą one właścicieli oraz opiekunów czworonogów.

Za spuszczenie  w małych i niegroźnych psów ze smyczy policjanci będą mogli właścicieli lub opiekunów psa ukarać mandatem w wysokości 250 złotych. Jeszcze bardziej dotkliwe będą kary w przypadku, kiedy pies jest rasy uznawanej za agresywną. Dotyczy to także psów ras, które nie zostały wpisane na listę ras niebezpiecznych, ale mają one agresywne usposobienie. W tym wypadku funkcjonariusz będzie mógł ukarać właściciela mandatem w wysokości 500 złotych - informuje serwis money.pl.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Magda, 11 kwietnia
A kiedy mandaty za brak sprzątania ludzi po sobie samych - odchody niestety, rzucane butelki, śmieci, papiery- to wszystko jest obraz człowieczeństwa. Oczywiście sprzątajmy na chodnikach po zwierzętach bo to przeszkadza wszystkim, ale na trawniku? Od zawsze było hasło - szanuj zieleń i jej nie depcz, to jest miejsce roślin i zwierząt - psów, kotów, żab, owadów. Szanujmy zwierzęta nie jesteśmy panami tego świata, jak nam się wydaje.
mieszkanka, 9 kwietnia
większość osób po swych pupilach nie sprząta i takich to właśnie należy karać mandatem 500 zł, porządek powinien być, a nie gdzie spojrzeć to pełno psich kup
Anna, 8 kwietnia
A kto to będzie kontrolował zacznijmy od tego czy pies lata bez smyczy ,czy jest bezpański czy ma wlasciciela
Dodaj ogłoszenie