Popularny: 3100 odsłonInformacje23 lipca, 12:19,

Pijana kierowała autem. Będzie miała problemy

Pijana kierowała autem. Będzie miała problemy

Policjanci gostynińskiej drogówki prowadzili działania pn. "Trzeźwość w przewozie osób" ze szczególnym uwzględnieniem stanu trzeźwości kierujących zwłaszcza autobusami i busami.


Udostępnij 11
Policjanci sprawdzili blisko 700 kierowców


W poniedziałek (22.07.) na terenie powiatu gostynińskiego prowadzone były policyjne działania "Trzeźwość w przewozie osób". Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących autobusami, "busami" czy też innymi pojazdami realizującymi transport osób. Policjanci również sprawdzali kierowców pod kątem posiadania przez nich wszelkich wymaganych dokumentów, w tym uprawniających do prowadzenia tego typu działalności.

Podczas poniedziałkowych działań policjanci przeprowadzili 700 kontroli stanu trzeźwości, w tym 82 autobusów i busów. Dodatkowo 4 kierujących przebadanych zostało narkotesterem.

"W trakcie działań policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy kierowali pojazdami osobowymi po spożyciu alkoholu. 38-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna odpowiedzą przed sądem za wykroczenia z art. 87§ kw. " - informuje podkom. Dorota Słomkowska oficer prasowy gostynińskiej policji.

Grozi im kara aresztu lub grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.  

Policja apeluje o zdecydowaną reakcję gdy widzimy, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa.

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Komentarze

jack, 25 lipca
szybkie piwko i ruszanie z piskiem opon, to codzienny widok przy tesco. zwróć uwagę, to usłyszysz litanię wyzwisk pod swoim adresem
Popularny: 4100 odsłonInformacje23 lipca, 11:28,

Kiepski wynik Gostynina. Po raz kolejny spadek w rankingu zamożności

Kiepski wynik Gostynina. Po raz kolejny spadek w rankingu zamożności

Czasopismo samorządowe „Wspólnota” opublikowało ranking klasyfikujący zamożność samorządów „Bogactwo Samorządów” za 2018 rok. Miasto Gostynin zajmujące miejsce w końcówce zestawienia zanotowało drugi rok rzędu spadek w porównaniu do roku poprzedniego.


Udostępnij 79
Drugi rok z rzędu Gostynin spada w zestawieniu

Metoda rankingu

Zastosowana metoda obliczania wskaźnika użytego w rankingu nie zmienia się od kilkunastu lat. Dochody każdego samorządu podzieliliśmy przez liczbę ludności.

W dochodach samorządów pominięte zostały wpływy z dotacji celowych. Zwłaszcza w okresie  intensywnego korzystania z funduszy unijnych mają one chwilowy, ale bardzo silny wpływ na wielkość dochodów. Uwzględnienie tylko dochodów własnych i otrzymywanych subwencji lepiej oddaje hasło naszego rankingu (zamożność).

Czołówka bez większych zmian

Zmiany w rankingu bogactwa gmin zawsze były nieduże, a zwycięzcy w większości kategorii są ci sami od lat. To województwo mazowieckie, Warszawa, Sopot, powiat człuchowski, Polkowice, Krynica Morska i Kleszczów. Na dalszych miejscach zmian jest więcej.

Gostynin jednym z najbiedniejszych miast w Polsce

W kategorii miast Gostynin zajął 226. miejsce na 267 miast objętych rankingiem. Wskaźnik zamożności na mieszkańca wyniósł  2 716,01 zł. Oznacza to kolejny spadek. W roku poprzednim zajmował 224. miejsce, dwa lata wcześniej 211.

Najbogatszą gminą w powiecie gostynińskim zostały Sanniki, które zajęły 463. miejsce z zamożnością 2785,07 zł.

Ogromny spadek o 65 pozycji zanotowała Gmina Gostynina. Zajmującej 1433. miejsce Gminy Gostynin zamożność wyliczono na 2602,66 zł. Gmina Szczawin Kościelny została sklasyfikowana na 1198. miejscu z zamożnością 2768,95 zł.

Miejsce w samej końcówce rankingu zajęła Gmina Pacyna. Na 1548 gmin, Pacyna zajęła 1533 miejsce, ze spadkiem 25 lokat w stosunku do roku poprzedniego. Zamożność gminy wyniosła 2441,51 zł. 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Obiektywny, 27 lipca
O tym rankingu na konkurencyjnym portalu oczywiście cisza. Taki to obiektywny portal. Tak nam w naszym mieście dobrze, ża władzę należy tylko chwalić. Taki to przecież obiektywizm.
Jan, 27 lipca
Jaki Burmistrz takie miasto a co na to kler
Anula, 27 lipca
Masakra za poprzedniego burmistrza miasto tetnilo życiem coś się działo a teraz ????

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie