Popularny: 1900 odsłonInformacje18 lipca, 09:36,

Policyjny pościg za pijanym motorowerzystą

Policyjny pościg za pijanym motorowerzystą

Policjanci z Posterunku Policji w Pacynie, po pościgu, zatrzymali 42-latka, który kierując motorowerem nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był pijany i posiadał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.


Udostępnij 14
Mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych


Wczoraj (17.07.) w Suserzu pacyńscy policjanci zauważyli kierującego motorowerem, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Mężczyzna zignorował to polecenie, gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać leśnymi drogami. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Został zatrzymany po kilkunastu minutach.

"Jak się okazało 42-letni mieszkaniec gm. Oporów uciekał przed kontrolą ponieważ posiadał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Do tego kierował motorowerem mając blisko pół promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna ponownie będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwa, których się wczoraj dopuścił" - informuje podkom. Dorota Słomkowska oficer prasowy gostynińskiej policji.

Przypominamy, że nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji - kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia wolności do 5 lat.

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Komentarze

Zniesmaczony, 19 lipca
Ale co się dziwić. Pełno po wsiach pijaków. Ilu po szczawin ie jeździ. Po trębkach itp. Komarkami motorynkami albo lepszymi wózkami na zagranicznych blachach.
Ja i on, 19 lipca
Tępić pijaków
Popularny: 1600 odsłonInformacje18 lipca, 07:33,

W Szczawinie dzikie drużyny walczyły o puchar Wójta

W sobotę (13 lipca br.) odbył się turniej piłki nożnej „ Dzikich Drużyn” o puchar Wójta Gminy Szczawin Kościelny. W zawodach wzięło udział ponad 80 uczestników - 8 zespołów, które reprezentowały powiat gostyniński, płocki i kutnowski.


Udostępnij 24
Zawody wygrała drużyna Bimbrowników

Drużyny podzielone były na dwie grupy po 4 zespoły grając systemem każdy z każdym, a czas trwania meczu wynosił 15 minut. Pierwsza i druga drużyna z grupy rywalizowała o miejsce I – IV. Natomiast trzecia i czwarta drużyna grała o miejsca V – VIII.

Celem turnieju była popularyzacja i upowszechnianie sportu w Gminie Szczawin Kościelny, rywalizacja sportowa fair-play, poszerzanie wiedzy i umiejętności w zakresie gry w piłkę nożną, promowanie rekreacji na powietrzu i aktywnego spędzania czasu wolnego – wychowanie poprzez sport.

Nie zabrakło również wsparcia kibiców, którzy licznie przybyli by dopingować i wspierać zawodników.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Sapiński, królem strzelców Łukasz Szczygielski, obaj z zespołu Bimbrowników.

Klasyfikacja końcowa:

I – BIMBROWNICY

II – KIEDYŚ TO BYŁO

III – SPEED TEAM

IV – BOJLER TEAM

V – BLUE TIGERS

VI – FC GRABIE

VII – FC TRĘBKI

VIII – ASTRA TEAM

autor/źródło: ralf / UG Szczawin Kościelny

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie