Popularny: 600 odsłonInformacje26 października, 11:51,

Mazowsze z Polskiego Ładu otrzyma zaledwie 35 mln zł. Marszałek Struzik nie kryje oburzenia

Mazowsze z Polskiego Ładu otrzyma zaledwie 35 mln zł. Marszałek Struzik nie kryje oburzenia
foto: archiwum redakcji

"Tak dalej być nie powinno w naszym kraju, że wsparcie zależy wyłącznie od względów politycznych" - twierdzi Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego

Mazowsze w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dostanie 35 mln zł z wnioskowanych 512 mln zł. W przeliczeniu na jednego mieszkańca jest to najniższe wsparcie wśród wszystkich województw."Jestem głęboko rozczarowany decyzjami rządu. Województwo mazowieckie, największe województwo w Polsce, najbardziej ludne otrzymało tylko 35 mln zł z oczekiwanych 512 mln zł. Jest to niewielkie wsparcie ze strony rządowej" - powiedział w Radio Plus Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Wysokość wsparcia plasuje Mazowsze dopiero na 12. miejscu spośród 16 województw. Najwyższe dofinansowanie w wysokości 161 mln zł trafi do województwa małopolskiego.

W przeliczeniu wysokości wsparcia na jednego mieszkańca województwo mazowieckie zajmuje ostatnie miejsce ze średnią 6,5 zł. W województwie podlaskim prowadzącym w zestawieni średnia wynosi około 74,5 zł.  

"Jestem rozczarowany, ponieważ widać wyraźnie, że województwa w których zarządy są kierowane przez obecną opozycję wobec władzy rządowej zostały potraktowane znacznie gorzej niż województwa tzw. rządowe. Ten podział jest wyraźny, że najmniejsze wsparcie otrzymały nieprawomyślne województwa" - dodał Marszałek.
 

autor/źródło: Redakcja

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Mansuper extraMan, 28 października
Taaaa, zgadza się Marszałecku, tak dalej nie powinno być, ze w pewnym szpitalu w okolicach gostyka dostaję sie pracę ze względu na poglądy polityczne ...., tak być nie powinno.
kemot, 26 października
to jest proste mazowieckie jest bogatym wojewodztwem bo w nim jest warszawa a stolica jest najbogatszym miastem w polsce i tyle nie potrzebuje
Dodaj ogłoszenie