Popularny: 1500 odsłonInformacje12 października 2021, 21:18,

Powiat Gostyniński pozyskał kolejne wielomilionowe dofinansowanie. Środki trafią do GCE


Zadanie Powiatu Gostynińskiego znalazło się na liście 12 dotowanych inwestycji z subregionu płockiego

W dniu dzisiejszym (12 października br.) Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał Powiatowi Gostynińskiemu 4 miliony złotych dofinansowania na realizację inwestycji pn. "Utworzenie ponadlokalnego Centrum Kształcenia Zawodowego w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym poprzez adaptację wyposażenie stacji diagnostyki pojazdów, budowę placu manewrowego oraz adaptację budynku Internatu na centrum szkoleniowe".Środki zostały przyznane w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Zadanie Powiatu Gostynińskiego znalazło się na liście 12 dotowanych inwestycji z subregionu płockiego. 

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, ten instrument doskonale wpisuje się w politykę samorządu województwa opartą na zasadach pomocniczości i zrównoważonego rozwoju. – Dajemy samorządom lokalnym możliwość ubiegania się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne. Znajdują się wśród nich m.in.  drogi, mosty, szkoły, boiska czy inne ważne dla gmin i powiatów zadania. Są to często inwestycje wielomilionowe, na które samorządy same nie mogłyby sobie pozwolić. Tu nie ma jednego naboru. Potrzeby są tak duże, że wnioski spływają do nas praktycznie cały czas i gdy tylko sytuacja finansowa na to pozwala, uruchamiamy kolejne wsparcie – dodaje marszałek.

– Po raz kolejny w tym roku przeznaczamy środki z naszego budżetu na wsparcie samorządów lokalnych w realizacji projektów infrastrukturalnych. W ramach pierwszego rozdania do subregionu płockiego trafiło ponad 9 mln zł na 7 projektów. To pokazuje, że potrzeby wciąż są duże – podsumowuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie