Informacje28 lipca 2020, 09:35,

Kalorie w filecie z dorsza. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w filecie z dorsza. Sprawdziliśmy ile ich jest

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność dorsza. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w filecie z dorsza pochodzą w 92% z białka, 0% z węglowodanów i 8% z tłuszczy.Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Cod)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma dorsz lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w filecie z dorsza, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Dorsz - kalorie i wartości odżywcze

Dorsz zawiera 82 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g dorsza można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 12 minut, pływać przez 10 minut lub biegać przez 8 minut.

Czy dorsz tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Dorsz to produkt o jednej z najniższych ilości kalorii wśród ryb. Spożywanie dorsza wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród ryb.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w filecie z dorsza?

Dorsz zawiera 17.81 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w filecie z dorsza?

0 g węglowodanów - dorsz nie zawiera węglowodanów.

Ile waży dorsz?

Jesteśmy w trakcie ważenia dorsza. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g dorsza.

Ile błonnika jest w filecie z dorsza?

0 g błonnika - dorsz nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie