Popularny: 600 odsłonInformacje14 maja, 19:59,

Dzisiaj działania TRUCK & BUS

Dzisiaj działania TRUCK & BUS

Policjanci będą przede wszystkim sprawdzać stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących i dokumenty wymagane przepisami ustawy o transporcie drogowym.


Udostępnij 2
Blisko 60% wszystkich towarów jest transportowanych tirami. Niesie to za sobą szereg zagrożeń w ruchu drogowym


Dzisiaj po raz kolejny funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego mazowieckiej Policji będą prowadzić działania policyjne TRUCK & BUS, które ukierunkowane są na ujawnianiu i eliminowaniu nieprawidłowości związanych z wykonywaniem przewozu drogowego rzeczy. Są to działania jednodniowe.

Transport drogowy jest jednym z najbardziej rozwijających się sposobów przewożenia ładunków i towarów w krajach Unii Europejskiej. Blisko 60% wszystkich towarów jest transportowanych tirami. Niesie to za sobą szereg zagrożeń w ruchu drogowym, szczególnie na drogach województwa mazowieckiego, przez teren którego biegną główne szlaki transportowe ze wschodu na zachód oraz z północy na południe.

Funkcjonariusze skupią się także na ujawnianiu wszelkich wykroczeń, jakich dopuszczają się kierowcy ciężarówek. Zwrócą również uwagę, czy nie popełniają oni przestępstw celno-akcyzowych.

autor/źródło: KWP Radom

Napisz komentarz

Informacje15 maja, 07:58,

Żyj aktywnie - Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Żyj aktywnie - Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Zaledwie co trzecia osoba niepełnosprawna w Polsce jest aktywna zawodowo. To właśnie dlatego w tym roku Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez ZUS odbywa się pod hasłem „Żyj aktywnie!”. 17 maja będzie można skorzystać z pomocy ekspertów ZUS i współpracujących instytucji.


Udostępnij 6
Zaledwie co trzecia osoba niepełnosprawna w Polsce jest aktywna zawodowo

Już 17 maja ZUS zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością. W tym roku hasło wydarzenia to „Żyj aktywnie!”. Organizatorzy chcą zachęcić osoby z niepełnosprawnościami do rozwijania swoich talentów, poszukiwania możliwości rozwoju, by pamiętały o zdrowym stylu życia, ale też zmotywować do aktywności zawodowej. Eksperci oraz prelegenci przedstawią m.in. instrumenty wsparcia i pomocy państwa. Uczestnicy poznają także zalety korzystania z szeroko rozumianej e-administracji, która w przypadku problemów z poruszaniem może znacząco podwyższyć komfort załatwiania spraw urzędowych.

Dzień Osób z Niepełnosprawnością ma zasięg ogólnopolski. Informacje o tym, co będzie działo się w poszczególnych miastach można znaleźć na stronie www.zus.pl/dzienON. Pod wskazanym adresem dostępne są też harmonogramy i szczegóły dotyczące organizowanych prelekcji oraz dyżurów eksperckich.

Przeczytaj też: Najniebezpieczniejszy manewr w ruchu drogowym

Inspektorat ZUS w Gostyninie

Miejsce: Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Gostyninie, ul. Płocka 37a

Stoiska informacyjne: 

  • Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie (dyżury pracowników co najmniej po 2 godz. pomiędzy godz. 9:00 a 14:00);
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej dla Osób Niepełnosprawnych przy Parafii Rzymskokatolickie pod wezwaniem Św. Marcina w Gostyninie (kiermasz prac osób niepełnosprawnych w godz. 10:00 – 13:00)
autor/źródło: Rzecznik prasowy ZUS

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie