Popularny: 600 odsłonInformacje14 maja 2019, 19:59,

Dzisiaj działania TRUCK & BUS

Dzisiaj działania TRUCK & BUS

Udostępnij 2
Blisko 60% wszystkich towarów jest transportowanych tirami. Niesie to za sobą szereg zagrożeń w ruchu drogowym

Policjanci będą przede wszystkim sprawdzać stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących i dokumenty wymagane przepisami ustawy o transporcie drogowym.Dzisiaj po raz kolejny funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego mazowieckiej Policji będą prowadzić działania policyjne TRUCK & BUS, które ukierunkowane są na ujawnianiu i eliminowaniu nieprawidłowości związanych z wykonywaniem przewozu drogowego rzeczy. Są to działania jednodniowe.

Transport drogowy jest jednym z najbardziej rozwijających się sposobów przewożenia ładunków i towarów w krajach Unii Europejskiej. Blisko 60% wszystkich towarów jest transportowanych tirami. Niesie to za sobą szereg zagrożeń w ruchu drogowym, szczególnie na drogach województwa mazowieckiego, przez teren którego biegną główne szlaki transportowe ze wschodu na zachód oraz z północy na południe.

Funkcjonariusze skupią się także na ujawnianiu wszelkich wykroczeń, jakich dopuszczają się kierowcy ciężarówek. Zwrócą również uwagę, czy nie popełniają oni przestępstw celno-akcyzowych.

autor/źródło: KWP Radom

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie