Popularny: 4900 odsłonInformacje13 lutego 2019, 12:38,

Chcę czuć się bezpiecznie


Zapraszam Pana Burmistrza na trening, wtedy zobaczy jak wygląda robienie życiówki przed uciekającym samochodem

Mam dosyć, ileż można. Ulica Prusa - każdy wie gdzie ta ulica jest, każdy wie jak tam jeżdżą samochody. W 2017 r. doświadczyłam tam brutalnego wypadku. Jadąc rowerem zostałam potrącona przez auto.To wina kierowcy. Oślepiło go słońce, duża prędkość. Ja skręcałam w lewo a kierowca mnie wyprzedzał. Bolało bardzo.

Lubię biegać. Wczoraj biegałam po osiedlu Prusa: Leśna, Konopnicka, Wyspiańskiego, Kochanowskiego, Żytnia i …. gdybym nie uciekała z ulicy Prusa spotkałoby mnie to samo, co 2 lata temu. Kierowcy nie jeżdżą na tej ulicy zgodnie z przepisami. Wczoraj, na moje szczęście w ostatniej chwili wskoczyłam na chodnik. Pytam więc grzecznie tych co rządzą naszym miastem, tych wszystkich którzy ich wybrali, radną z tego okręgu: czy tak ciężko założyć tam progi zwalniające?

Owszem na ul.Leśnej jest i super, na ul.Fabiszewskiego też bardzo fajnie. Tylko czemu nie na ul. Prusa? Czy ma dojść tu do prawdziwej tragedii? Czy ma tam ktoś zginąć?

Apeluję o zamontowanie progów zwalniających

No przykro mi Panie Burmistrzu ale to nie jest fajne. Czy tak się dba o bezpieczeństwo mieszkańców? Tam jest duże osiedle, ma powstać plac zabaw…

Czemu burmistrz nie reaguje na nasze prośby,  wiem przecież,  że temat progów na Prusa był poruszany wiele razy w poprzedniej kadencji.  Zapraszam Pana Burmistrza na trening, wtedy  zobaczy jak wygląda robienie życiówki przed uciekającym samochodem.

Stan chodników tez pozostawia wiele do życzenia… Ręce opadają. O oświetleniu nie wspomnę. Jestem zła,  jestem wściekła bo mam dosyć takiego traktowania, olewania tematu, olewania potrzeb mieszkańców. To  nie jest bezpieczne miasto…  Któregoś razu poświęcę się i nagram filmik jak fajnie jest w naszym mieście. Jak jest … ciemno, jakie  są dziury w chodnikach.

Nie  wnikam w to czy to rada miasta czy rada powiatu decyduje o tym żeby były progi zwalniające, ale ja chcę czuć się bezpiecznie.

Agnieszka Fabisiak

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Agnieszka Fabisiak

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Aj em, 12 kwietnia 2019
Krzywe chodniki na Moniuszki..wjazd na Moniuszki od 3maja tez prosi o naprawy..(duze zaniżenie) Słup oświetleniowy na zamknietym odcinku drogi na Kościuszki przy wiekszym wietrze jak sie nie zawali to bedzie dobrze bo pekniety i przechylony juz.. "Uszczelki" pod studzienkami na zamknietym odcinku na Kościuszki przy Netto tez prosza o wymiane bo jak "wrócą" auta jak rondo bedzie czynne to znow po kazdym przejechanym aucie będzie huk.. To takie #defekty ktore widze codziennie tylko w tej okolicy..
Misia, 5 marca 2019
Zgadzam się osiedle zapomniane przez władze, bez placu zabaw, z dziurami w jezdni i chodnikami, po których strach chodzić żeby nogi nie złamać. Gdzie radna z tego okręgu? Może wyszłaby na spacerek po osiedlu....
KOT, 4 marca 2019
Bieganie po os. Prusa?? Przecież to osiedle to drugi "Czarnobyl" - jeden wielki smog. Czym wy tam palicie? Oponami? Tam się nie da chodzić a tu jeszcze o bieganiu mowa. Najpierw zacznijcie palić jak ludzie dopiero narzekajcie na ulice.
Dodaj ogłoszenie