Popularny: 2000 odsłonInformacje19 kwietnia, 10:54,

Zabytkowy dwór w gm. Pacyna przejdzie rewitalizację


Zabytkowy dwór w Kątach ma nowego właściciela

"Jeden z obiektów zabytkowych w gminie Pacyna zmienił właściciela. Dwór, a właściwie ruiny dworu i park w Kątach zakupił Pan Łukasz z Warszawy" - informuje Pacyna - ocalić od zapomnienia.Nowy właściciel planuje odbudowę i rewitalizację zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi i przeznaczenie go na budynek prywatny. Cieszy to, że już drugi obiekt zabytkowy w okolicach Pacyny zostanie odrestaurowany. Dwór w Słupie będziecie mieć nowego 

Dwór został wzniesiony najprawdopodobniej w trzeciej ćwierci XIX wieku, pierwotnie parterowy, z piętrowym obustronnym ryzalitem na osi obu elewacji, nakryty zapewne dachami dwuspadowymi.

Nowy właściciel planuje odbudowę oraz rewitalizację budynku zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi, aby przekształcić go na prywatną posiadłość. Cieszy fakt, że już drugi zabytkowy obiekt w okolicach Pacyny zostanie odrestaurowany. Dwór w Słupie zyska nowego sąsiada.

Budynek został wzniesiony najprawdopodobniej w trzeciej ćwierci XIX wieku. Był to pierwotnie parterowy dwór z piętrowym, obustronnym ryzalitem umieszczonym na osi obu elewacji, nakrytym zapewne dachami dwuspadowymi.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: redakcja / foto: fb Pacyna - ocalić od zapomnienia

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie