Popularny: 700 odsłonInformacje26 października 2023, 11:24,

Wisła Płock przegrała w sądzie z Dominikiem Furmanem

Wisła Płock przegrała w sądzie z Dominikiem Furmanem
Dominik Furman, źródło foto: Wisła Płock


Wisła Płock, po spadku z PKO Ekstraklasy, zdecydowała się na rozwiązanie kontraktu z pomocnikiem Dominikiem Furmanem. Jednakże, Furman nie zgadzał się z tą decyzją i podjął kroki prawne przeciwko klubowi i jak informuje serwis meczyki.pl - wygrał sprawę w Piłkarskim Sądzie Polubownym.Furman pozostaje bez klubu od lipca tego roku. Po spadku Wisły Płock z PKO Ekstraklasy, klub poinformował o rozwiązaniu umowy z 31-letnim pomocnikiem. Klub twierdził, że specjalna uchwała PZPN daje mu prawo do takiego działania w przypadku spadku do niższej klasy rozgrywkowej.

Furman jednak nie zgadzał się z tą interpretacją. Z pomocą Marcina Kwietnia, złożył skargę na Wisłę Płock do Piłkarskiego Sądu Polubownego. Argumentował, że przepisy FIFA różnią się od polskich, które nie traktują równo obcokrajowców i rodzimych piłkarzy.

Marcin Kwiecień ogłosił dzisiaj w mediach społecznościowych: “Mamy to. Piłkarski Sąd Polubowny PZPN-u orzekł dzisiaj o bezskuteczności oświadczenia klubu Wisła Płock w przedmiocie rozwiązania kontraktu z Dominikiem Furmanem. To wielki sukces i przełomowe orzeczenie PSP. Wyrok jest nieprawomocny. #prawofurmana”.
 

autor/źródło: Redakcja gostynin.info
Tematy:

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie