Popularny: 1700 odsłonInformacje22 maja, 12:48,

Wiózł żonę i dwójkę dzieci. Był kompletnie pijany

Wiózł żonę i dwójkę dzieci. Był kompletnie pijany

Dzięki czujności pacyńskich policjantów udało się uniknąć tragedii na drodze. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który mając prawie 2 promile, wiózł samochodem dwójkę swoich dzieci oraz żonę. 45-letni mieszkaniec gminy Szczawin Kościelny nie posiadał uprawnień. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem.


Udostępnij 13
Dodatkowo mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami


Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Szczawin Kościelny. Policjanci z Posterunku Policji w Pacynie zostali poinformowani, że w kierunku Trębek może jechać nietrzeźwy kierujący. Mundurowi natychmiast udali się we wskazany rejon, gdzie do kontroli zatrzymali kierującego Mitsubishi. W pojeździe znajdowała się również żona mężczyzny i ich dwoje dzieci w wieku 5 i 17 lat.

"Badanie stanu trzeźwości 45-latka wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami" - informuje podkom. Dorota Słomkowska oficer prasowy gostynińskiej policji.

Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do dwóch lat.

Policjanci apelują: piłeś – nie jedź! Nietrzeźwy kierowca na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.  Spożywałeś/aś  alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! W ten sposób może uratujesz komuś życie i unikniesz negatywnych konsekwencji prawnych!

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Komentarze

Kobieta, 22 maja
Żona pewnie nie poznała że mąż hest pod wpływem alkoholu???? Ją bym również ukarała za głupotę!!!
Informacje22 maja, 12:21,

Dni Europejskie w sannickim pałacu

Z okazji 15-lecia wejścia Polski od Unii Europejskiej Pałac w Sannikach przygotował specjalne atrakcje dla gości.


Udostępnij 5
W tym roku przypada 15 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej

W wydarzeniu uczestniczyli członkowie Klubu Seniora przy Gminnej Bibliotece w Rybnie oraz podopieczni z Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie. W programie był krótki wykład o historii Unii Europejskiej, z którego można było się dowiedzieć wielu interesujących faktów, ale też wesołych ciekawostek. Na koniec odbył się quiz wiedzy z nagrodami.

Kolejnym punktem było zwiedzanie pałacu i parku. W czasie oprowadzania goście mogli na własne oczy zobaczyć efekty inwestycji współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Po zwiedzaniu odbył się koncert zespołu "Iłowiacy" oraz młodych artystów z ogniska muzycznego Pani Stanisławy Ambroziak. Pierwszy dzień europejski zakończył się wspólną biesiadą w altanie, podczas której również można było bawić się przy muzyce.

Przeczytaj też: Małgorzata Kożuchowska wystąpi w Sannikach

Drugi dzień "Dni Europejskich" obchodzony był razem z sannickimi przedszkolakami oraz uczniami Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Sannikach.
Młodsi goście wykonali projekt europejskiej maskotki - Syriusza w wersji polskiej. Nieprzypadkowo skupili się na barwach biało-czerwonych oraz symbolach związanych z naszą ojczyzną. Potem spacerując po pałacowych wnętrzach poznawali wiele ciekawostek i cennych informacji o wybranych państwach, które wchodzą w skład Unii Europejskiej. Na koniec wraz ze starszakami uczestniczyli w koncercie przygotowanym przez dzieci z Ogniska Muzycznego prowadzonego przez Stanisławę Ambroziak.

Po części muzycznej uczniowie klasy 4b w grupach wykonali plakaty na temat niektórych państw europejskich: Francja, Belgia, Holandia, Niemcy na podstawie własnych skojarzeń. Doskonale poradzili sobie z tym zadaniem, a efekty ich pracy będzie można niebawem oglądać w gablotach na ogrodzeniu.

autor/źródło: ECA Sanniki

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie