Popularny: 1600 odsłonInformacje22 maja, 12:48,

Wiózł żonę i dwójkę dzieci. Był kompletnie pijany

Wiózł żonę i dwójkę dzieci. Był kompletnie pijany

Dzięki czujności pacyńskich policjantów udało się uniknąć tragedii na drodze. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który mając prawie 2 promile, wiózł samochodem dwójkę swoich dzieci oraz żonę. 45-letni mieszkaniec gminy Szczawin Kościelny nie posiadał uprawnień. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 13
Dodatkowo mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami


Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Szczawin Kościelny. Policjanci z Posterunku Policji w Pacynie zostali poinformowani, że w kierunku Trębek może jechać nietrzeźwy kierujący. Mundurowi natychmiast udali się we wskazany rejon, gdzie do kontroli zatrzymali kierującego Mitsubishi. W pojeździe znajdowała się również żona mężczyzny i ich dwoje dzieci w wieku 5 i 17 lat.

"Badanie stanu trzeźwości 45-latka wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami" - informuje podkom. Dorota Słomkowska oficer prasowy gostynińskiej policji.

Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do dwóch lat.

Policjanci apelują: piłeś – nie jedź! Nietrzeźwy kierowca na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.  Spożywałeś/aś  alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! W ten sposób może uratujesz komuś życie i unikniesz negatywnych konsekwencji prawnych!

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Komentarze

Kobieta, 22 maja
Żona pewnie nie poznała że mąż hest pod wpływem alkoholu???? Ją bym również ukarała za głupotę!!!
Informacje22 maja, 12:21,

Dni Europejskie w sannickim pałacu

Z okazji 15-lecia wejścia Polski od Unii Europejskiej Pałac w Sannikach przygotował specjalne atrakcje dla gości.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 5
W tym roku przypada 15 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej

W wydarzeniu uczestniczyli członkowie Klubu Seniora przy Gminnej Bibliotece w Rybnie oraz podopieczni z Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie. W programie był krótki wykład o historii Unii Europejskiej, z którego można było się dowiedzieć wielu interesujących faktów, ale też wesołych ciekawostek. Na koniec odbył się quiz wiedzy z nagrodami.

Kolejnym punktem było zwiedzanie pałacu i parku. W czasie oprowadzania goście mogli na własne oczy zobaczyć efekty inwestycji współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Po zwiedzaniu odbył się koncert zespołu "Iłowiacy" oraz młodych artystów z ogniska muzycznego Pani Stanisławy Ambroziak. Pierwszy dzień europejski zakończył się wspólną biesiadą w altanie, podczas której również można było bawić się przy muzyce.

Drugi dzień "Dni Europejskich" obchodzony był razem z sannickimi przedszkolakami oraz uczniami Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Sannikach.
Młodsi goście wykonali projekt europejskiej maskotki - Syriusza w wersji polskiej. Nieprzypadkowo skupili się na barwach biało-czerwonych oraz symbolach związanych z naszą ojczyzną. Potem spacerując po pałacowych wnętrzach poznawali wiele ciekawostek i cennych informacji o wybranych państwach, które wchodzą w skład Unii Europejskiej. Na koniec wraz ze starszakami uczestniczyli w koncercie przygotowanym przez dzieci z Ogniska Muzycznego prowadzonego przez Stanisławę Ambroziak.

Po części muzycznej uczniowie klasy 4b w grupach wykonali plakaty na temat niektórych państw europejskich: Francja, Belgia, Holandia, Niemcy na podstawie własnych skojarzeń. Doskonale poradzili sobie z tym zadaniem, a efekty ich pracy będzie można niebawem oglądać w gablotach na ogrodzeniu.

autor/źródło: ECA Sanniki

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie