Popularny: 1800 odsłonInformacje22 maja 2019, 12:48,

Wiózł żonę i dwójkę dzieci. Był kompletnie pijany


Udostępnij 13
Dodatkowo mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami

Dzięki czujności pacyńskich policjantów udało się uniknąć tragedii na drodze. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który mając prawie 2 promile, wiózł samochodem dwójkę swoich dzieci oraz żonę. 45-letni mieszkaniec gminy Szczawin Kościelny nie posiadał uprawnień. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem.Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Szczawin Kościelny. Policjanci z Posterunku Policji w Pacynie zostali poinformowani, że w kierunku Trębek może jechać nietrzeźwy kierujący. Mundurowi natychmiast udali się we wskazany rejon, gdzie do kontroli zatrzymali kierującego Mitsubishi. W pojeździe znajdowała się również żona mężczyzny i ich dwoje dzieci w wieku 5 i 17 lat.

"Badanie stanu trzeźwości 45-latka wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami" - informuje podkom. Dorota Słomkowska oficer prasowy gostynińskiej policji.

Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do dwóch lat.

Policjanci apelują: piłeś – nie jedź! Nietrzeźwy kierowca na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.  Spożywałeś/aś  alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! W ten sposób może uratujesz komuś życie i unikniesz negatywnych konsekwencji prawnych!

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Komentarze

Kobieta, 22 maja 2019
Żona pewnie nie poznała że mąż hest pod wpływem alkoholu???? Ją bym również ukarała za głupotę!!!

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie