Informacje26 lipca, 10:39,

Wiceminister Zdrowia: dzieci powinny pierwszego września wrócić do szkół

Wiceminister Zdrowia: dzieci powinny pierwszego września wrócić do szkół

"W szkołach zostanie rozpoczęta akcja szczepień dzieci, więc myślę, że ta wyszczepialność wśród najmłodszych także powinna wzrosnąć" - powiedział Wiceminister Zdrowia

Dzieci powinny pierwszego września wrócić do szkół - powiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wiceszef MZ kolejny raz zachęcił do szczepienia dzieci i przypomniał, że w szkołach będzie przeprowadzana akcja szczepień.Kraska w Programie I Polskiego Radia powiedział, że resorty zdrowia i edukacji są w bliskim kontakcie w związku z rozpoczynającym się za miesiąc nowym rokiem szkolnym i planowanym powrotem dzieci do nauczania stacjonarnego.

"Wszystko wskazuje na to, że odbędzie się to bez przeszkód, aczkolwiek też mamy przygotowane kolejne warianty na wpadek, jeżeli sytuacja epidemiczna będzie się zmieniała. Ale myślę, że tutaj powinniśmy być w miarę spokojni: dzieci powinny pierwszego września wrócić do szkół" - powiedział.

"Wiemy także, że w szkołach zostanie rozpoczęta akcja szczepień dzieci, więc myślę, że ta wyszczepialność wśród najmłodszych także powinna wzrosnąć" - dodał. Jednocześnie podkreślił, że "wakacje to jest dobry czas, abyśmy swoje pociechy zaszczepili".

autor/źródło: PAP / foto: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Maro, 15 sierpnia
Niech tylko wyciągnie łapę by szprycować dzieci to się zdziwi.
Gregor, 26 lipca
Sam się zaszczep na wscieklizne a nie dzieci bedziesz szczepił bandyto
Dodaj ogłoszenie