Popularny: 6600 odsłonInformacje18 kwietnia 2019, 12:50,

Uczniowie gostynińskiego Liceum im T. Kościuszki obiektem politycznej manipulacji w TVP?


Czy można być autorem listu i jednocześnie wspierać swoich nauczycieli podczas wiecu, który odbył się w dniu wczorajszym na gostynińskim Rynku?

Fragmenty listu gostynińskiej młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego do swoich nauczycieli wykorzystał wątpliwej reputacji program pseudo-publicystyczny „Minęła 20-ta” w TVP.Przypomnę, że program M. Rachonia ma na swoim koncie wiele skandalizujących publikacji. W związku z publikacją materiału ośmieszającego Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, szkalującego jej szefa Jurka Owsiaka i propagującego hasła antysemickie został 12 stycznia 2019 zawieszony. Wydawca pozwalał sobie również na bezkarną emisję inwektyw w kierunku reprezentantów polskiej sceny politycznej, homoseksualistów czy uchodźców.

Tym razem ponownie manipulując faktami, posłużył się pozyskanymi materiałami fragmentarycznie - łącząc list gostynińskich maturzystów z wypowiedziami uczniów ze Szczecinka i podając ich jako autorów listu.

http://www.gostynin24.pl/index.php/item/2295-list-uczniow-lo-w-tvp-info

Czy o taki wydźwięk apelu chodziło uczniom z gostynińskiego LO?

Czy młodzież, która od lat, najliczniej wspiera gostyniński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej wyraziła zgodę i chęć na publikację w programie opluwającym Jurka Owsiaka?

Czy można być autorem listu i jednocześnie wspierać swoich nauczycieli podczas wiecu, który odbył się w dniu wczorajszym na gostynińskim Rynku?

A może to nie młodzież jest jego autorem?

Szanowni Państwo żyjemy w póki co jeszcze wolnym kraju. Szanujmy prawo do strajku. Szanujmy siebie nawzajem. Nie plujmy jadem na tych, bez których wsparcia, trudu i wysiłku włożonego w kształcenie nas, pomimo ciągłych zmian, reform, w Polsce hulałoby średniowiecze. Nie przyjmujmy kolejnej porcji kłamstw.

Gdzie byliście kiedy w Polsce wprowadzana była kolejna, nieprzygotowana, a co najważniejsze bez finansowego zaplecza, reforma edukacji? Reforma wprowadzana bez żadnych konsultacji! Reforma, która obarczyła budżety samorządowe! Rząd miał wówczas za nic rodziców, uczniów – chociażby podwójne roczniki, nauczycieli, dyrektorów szkół i nas samorządowców.

Ten balon musiał kiedyś pęknąć !!!

Szanowni Maturzyści, nie pisanie listów a rozmowa przynosi najlepsze rezultaty. Dialog z prowadzeniem którego obecny Rząd ma tak wielki problem.

Nie wierzę w to, że w tym roku matury się nie odbędą. Odbędą się i wszyscy o tym doskonale wiemy. Obecnej sytuacji nie jesteście winni Wy, Wasi rodzice czy nauczyciele.

Nie bierzcie ich za zakładników !!!

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostynińskiego

Michał Bartosiak

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Michał Bartosiak

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

2016, 21 kwietnia 2019
Licealiści za naukę niech się wezmą. Takie lizusostwo nieelegancko wygląda.
Jan, 18 kwietnia 2019
Ustawka rodziny Adamsów z g24. Pewnie chcą się dostać do roboty do TVP i się starają
Idiota, 18 kwietnia 2019
To teraz pod monopolowy na rynku
Dodaj ogłoszenie