Informacje28 października, 11:25,

Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Z subregionu płockiego wpłynęło 18 propozycji

9 projektów z regionu płockiego zakwalifikowało się do głosowania w BOM. Park aktywności i rekreacji, zakup ambulansu sanitarnego czy aktywne przejścia dla pieszych – to tylko niektóre z nich. Każdy może wybrać najciekawszy projekt. Głosowanie na bom.mazovia.pl trwa do 16 listopada br.Do pierwszego w historii regionu Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zgłoszono aż 231 projektów. Ich łączna wartość to ponad 92 mln zł. Z subregionu płockiego wpłynęło 18 propozycji. Ostatecznie ocenę formalną i merytoryczną przeszło 107 projektów, z czego 9 z subregionu płockiego i 26 projektów z puli ogólnowojewódzkiej.

 Budżet obywatelski daje mieszkańcom możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną przeznaczone środki z budżetu Mazowsza. To indywidualny wkład Mazowszan w rozwój województwa podkreśla marszałek Adam Struzik i dodaje: – Budżet Obywatelski Mazowsza aktywizuje i integruje, a także daje nam swobodę w wyborze najważniejszych dla nas przedsięwzięć. Zachęcam do współdecydowania o tym, co będzie realizowane w regionie i głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Sprawmy, by wszystkim żyło się lepiej, a Mazowsze rozwijało się i piękniało.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosowanie trwa do 16 listopada br.Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. System nie daje możliwości głosowania „na raty” dlatego ważne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem! W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej www.bom.mazovia.pl. Po dokonaniu wyboru, głosujący zostanie poproszony o wpisanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz podanie numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu i w jego delegaturach, po wcześniejszym umówieniu się. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r.

Co daje udział w głosowaniu?

Oddając swój głos, kształtujesz swoje najbliższe otoczenie, określasz potrzeby i wskazujesz, co dla Ciebie jest szczególnie ważne. Współdecydujesz również, na co zostaną przeznaczone środki w Twoim regionie, przyczyniając się do poprawienia funkcjonowania nie tylko Twojej dzielnicy, gminy czy miasta, ale i całego województwa. Informacje na temat zgłoszonych projektów znajdziesz na stronie internetowej bom.mazovia.pl.

Jak podkreśla Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji ds. organizacyjnych w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego, pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pokazała, jak zróżnicowane są potrzeby mieszkańców województwa i jak wiele ciekawych projektów przeszło do etapu głosowania. – Każdy głos jest ważny! Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania autorów projektów w promocję swoich pomysłów. Są zdeterminowani i kreatywni. Trzymamy kciuki za każdy projekt. Głos oddajemy mieszkańcom województwa mazowieckiego – dodaje Sara Michalska. Samorząd województwa mazowieckiego na realizację inwestycji wybranych przez mieszkańców Mazowsza przeznaczył aż 25 mln zł.

Pełna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania w subregionie płockim w puli podregionalnej:

  • 100-etka Lema! Regionalny Festyn naukowo-literacki;

  • Konserwacja Sztandaru Szkoły Powszechnej nr 2 w Sierpcu z 1929 r.;

  • Budowa aktywnych przejść dla pieszych w m. Staroźreby gminie Staroźreby w pasie drogi wojewódzkiej nr 567;

  • Zalesiański park aktywności i rekreacji;

  • Zakup ambulansu sanitarnego dla Szpitala Psychiatrycznego w Gostyninie;

  • Bezpiecznie po Mazowszu – Region Płocki;

  • Zrozumieć świat przez doświadczenia;

  • Wybudowanie miejsc parkingowych dla pacjentów wraz z utwardzeniem drogi wjazdowej z ciągiem pieszym na nieruchomości w Płocku przy ul. Strzeleckiej 3;

  • Modernizacja wejścia głównego wraz z holem i klatką schodową gmachu głównego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płock.

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej:

autor/źródło: Urząd Marszałkowski w Warszawie

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie