Popularny: 600 odsłonInformacje1 sierpnia, 15:32,

Tour de Konstytucja w Gostyninie. Przyjedzie również sędzia Igor Tuleya

Tour de Konstytucja w Gostyninie. Przyjedzie również sędzia Igor Tuleya
Źródło foto: ZyciePabianic.pl

Gostynińskie spotkanie w ramach "Tour de Konstytucja" odbędzie się 9 sierpnia (wtorek) o godzinie 18:00 na Rynku Miejskim

"Tour de Konstytucja" to cykl spotkań organizowanych we wszystkich regionach Polski, angażujący społeczności lokalne. Biorą w nich udział przedstawiciele zawodów prawniczych, organizacji pozarządowych, ludzie kultury oraz mieszkańcy miasta. W drugiej edycji projektu "Tour de Konstytucja" zawita do Gostynina!Celem projektu jest przybliżenie społeczeństwu doniosłości ustawy zasadniczej oraz propagowanie wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich, popularyzowanie wiedzy o powiązaniu praw i wolności zagwarantowanych w Konstytucji z Kartą Praw Podstawowych UE, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia i upowszechnianie idei wolontariatu.

Gostynińskie spotkanie w ramach "Tour de Konstytucja" odbędzie się 9 sierpnia (wtorek) o godzinie 18:00 na Rynku Miejskim.

Gośćmi spotkania będą:

Prof. Ewa Łętowska - sędzia Trybunału Konstytucyjnego w latach 2002-2011
Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich w latach 2015-2021
Robert Hojda - twórca projektu Tour de Konstytucja
Waldemar Osowiecki  - członek Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex Super Omnia”.

Do Gostynina przyjedzie również Igor Tuleya sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie oraz były rzecznik tego sądu. Igor Tuleya krytykował zmiany w sądownictwie wprowadzane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.  W listopadzie 2020 roku na podstawie decyzji Izby Dyscyplinarnej stracił sędziowski immunitet.

autor/źródło: Redakcja

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie