Popularny: 900 odsłonInformacje24 września, 13:50,

Teren wokół Skrwy przejdzie konserwację. Mieszkańcy otrzymali odpowiedź z Nadzoru Wodnego w Gostyninie

Teren wokół Skrwy przejdzie konserwację. Mieszkańcy otrzymali odpowiedź z Nadzoru Wodnego w Gostyninie

Prace na rzece trwają, tylko powstaje pytanie, czy mieszkańcy muszą walczyć o to, co Urząd Miasta powinien wykonywać rutynowo i sumiennie. Okazuje się bowiem, że te prace jak należą do ich obowiązków, ale zaniedbania narosły i dopiero po naszej interwencji prace zostały rozpoczęte" - komentuje sytuację Anna Roszak autorka listu

W dniu dzisiejszym (24 września br.) mieszkańcy ulicy Parkowej otrzymali odpowiedź z Nadzoru Wodnego w Gostyninie odnośnie konserwacji terenu wokół rzeki Skrwy Lewej."Rozmowa z panem Krzysztofem Gębalą była owocna i rzeczowa. Prace na rzece trwają, tylko powstaje pytanie, czy mieszkańcy muszą walczyć o to,  co Urząd Miasta powinien wykonywać rutynowo i sumiennie. Okazuje się bowiem, że te prace jak należą do ich obowiązków, ale zaniedbania narosły i dopiero po naszej interwencji prace zostały rozpoczęte" - komentuje sytuację Anna Roszak autorka listu.

"Nieładnie panie i panowie urzędnicy. Miasto to nie tylko Rynek i Zamek i nie ma się czym chwalić w gazetkach, skoro nie widzicie dalej niż stoi Urząd. Niestety mamy złego Gospodarza Miasta, skoro o takie rzeczy trzeba się upominać" - podsumowuje pani Anna.

Poniżej odpowiedź Kierownika Nadzoru Wodnego w Gostyninie Krzysztofa Gębali:

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni we Włocławku Nadzór Wodny w Gostyninie w odpowiedzi na Wasze pismo z dnia 07.09.2020 dotyczące konserwacji rzeki Skrwy Lewej na terenie miasta Gostynina informuje, że przedmiotowy odcinek rzeki w roku bieżącym zostanie objęty pracami utrzymaniowymi polegającymi na koszeniu roślinności ze skarp i dna oraz usuwaniu przetamowań.

Nadmieniamy, że prace na odcinku rzeki od wylotu Ø 800 mm (z osiedla na ul. Wspólnej) w km 28+000 do wylotu rowu z miejskiej oczyszczalni ścieków w km 25+316 th. na długości 2684 m zostaną wykonane przez Urząd Miasta Gostynin w terminie do 30 października 2020 zgodnie z obowiązkiem wynikającym z uzyskanych pozwoleń wodnoprawnych.

Natomiast prace na odcinku rzeki od Ø  (z osiedla na ul. Wspólnej) w km 28+000 w górę biegu rzeki do kładki przy zalewie Piechota w km 28+360 zostaną wykonane do końca roku bieżącego przez wykonawcę wyłonionego z ogłoszonej procedury przetargowej.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Zatroskany mieszkaniec, 30 września
Jest wiele takich miejsc w Gostyninie na które należy zwrócić uwagę jeżeli chodzi o estetykę. Nie potrzeba szukać daleko od Urzędu. Wystarczy z niego wyjść i spojrzeć na posesję przy ulicy Żabiej /była posesja Państwa Nowakowskich/. A domy straszydła na ulicy 3-go Maja /naprzeciw Policji a wcześniej hotel byłego burmistrza i budynek mieszkalny po byłych policjantach/. Jest więcej takich wizytówek. Czas się temu przyjrzeć i rozpocząć konkretne działania a ksiązki czytać w szkołach mogą dzieci i nauczyciele nie musi tego koniecznie robić robić Pan Burmistrz.
Dodaj ogłoszenie