Spektakularny pokaz wojskowy w centrum Gostynina – nie przegap militarnej niedzieli!
W nadchodzący weekend, 29-30 marca, mieszkańcy Gostynina będą mogli zaobserwować nietypową aktywność na ulicach miasta. 642 kompania lekkiej piechoty z Pomiechówka przeprowadzi planowe ćwiczenia wojskowe, stanowiące część standardowego szkolenia pododdziałów.
Pierwszego dnia ćwiczeń, w sobotę 29 marca, żołnierze będą realizować zadania taktyczne w formie patroli pieszych. Działania te obejmą teren w pobliżu Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego, ulice przyległe do Centrum, a także Rynek (do godziny 20:00) oraz plac przy PKS-ie na ul. Zamkowej. Celem patroli będzie rozpoznanie terenu oraz obiektów o szczególnym znaczeniu dla obronności państwa. Warto podkreślić, że żołnierze będą poruszać się z bronią służbową, jednak bez amunicji. W trakcie ćwiczeń wojsko wykorzysta również drony do wsparcia działań rozpoznawczych.
Kulminacyjnym punktem szkolenia będzie niedzielny pokaz umiejętności żołnierzy, zaplanowany na 30 marca około godziny 8:30 na placu przy PKS-ie na ul. Zamkowej. Mieszkańcy Gostynina są serdecznie zaproszeni do obejrzenia dynamicznej prezentacji, podczas której żołnierze zaprezentują nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem. W trakcie pokazu, który potrwa około 5 minut, wykorzystane zostaną środki pozoracji, takie jak petardy hukowe, dymne oraz amunicja ślepa.
Dowództwo 642 kompanii lekkiej piechoty apeluje do mieszkańców o nienagrywanie ćwiczeń i wyposażenia żołnierzy oraz nieutrudnianie przebiegu szkolenia.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gostynina do udziału w pokazie, który będzie unikalną okazją do zapoznania się z działaniami wojskowymi z bliska.
Podobało Ci się? Udostępnij!





