Popularny: 1000 odsłonInformacje23 lipca, 19:19,

Rzecznik MZ: „Z Gostynina nikt nigdy nie uciekł”

Rzecznik MZ: „Z Gostynina nikt nigdy nie uciekł”

W samym środku Czerska, blisko szkoły i innych placówek publicznych, ma powstać "Nowy Gostynin" - ośrodek dla przestępców, którym skończył się wyrok, ale nadal są niebezpieczni i muszą być odseparowani od społeczeństwa

Ogólnopolski portal Wirtualna Polska informuje, że filia Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie, gdzie na leczeniu przebywają najgroźniejsi przestępcy i nie ma już więcej miejsc, powstaje w Czersku na Pomorzu.Jak ustalił portal, w samym środku Czerska, blisko szkoły i innych placówek publicznych, ma powstać "Nowy Gostynin" - ośrodek dla przestępców, którym skończył się wyrok, ale nadal są niebezpieczni i muszą być odseparowani od społeczeństwa. Wobec tej lokalizacji i sceptyczni, pełni obaw są mieszkańcy małego Czerska, leżącego w powiecie chojnickim na południu Pomorza.

- Chodzi o standardy bezpieczeństwa. Czersk gwarantuje wysoki standard bezpieczeństwa. Oczywiście są obawy, będzie spotkanie z burmistrzem. Ale trzeba przypomnieć jeden fakt, z Gostynina nikt nigdy nie uciekł – powiedział w programie „Newsroom” dla Wirtualnej Polski rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Jak dodał, nie ma lepszych lokalizacji do czasu, jak nowy ośrodek dla najbardziej niebezpiecznych przestępców zostanie wybudowany.

W najbliższych dniach ma spotkać się z kierownictwem ośrodka w Gostyninie. Rozmowa ma dotyczyć wszystkich wątpliwości odnośnie funkcjonowania filii w Czersku. Tamtejsze budynki, według informacji burmistrza, mają zostać użyczone ośrodkowi w Gostyninie na 3 lata. Miałoby w nim przebywać maksymalnie 40 pacjentów. Obecnie, jak podaje portal, w Gostyninie przebywa już 93 pacjentów.

W ostatnim czasie sprawa utworzenia filii w Czersku nabrała tempa i jest praktycznie przesądzona. Nowy ośrodek miałby powstać na Oddziale Zewnętrznym Zakładu Karnego w Czersku, podlegającym obecnie dyrektorowi Zakładu Karnego w Koronowie.

autor/źródło: Piotr Mrówka
Tematy:KOZZD

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Henryk Z, 8 sierpnia
paranoja!To jest burdel na kolkach ten caly cyrk.Kto to widzial,zeby zakrywac okna blendami i z powrotem umieszczac ludzi rzekomo wolnych w kryminale. Kosztem pacjentow tworzy sie miejsca pracy inie przestrzega sie prawa.Banda karierowiczow.Bedziecie sie za to smazyli w piekle!
Dodaj ogłoszenie