Popularny: 900 odsłonInformacje23 lutego, 11:51,

Rząd chce zwiększyć ilość urodzeń w Polsce. Powróci "bykowe"?

Rząd chce zwiększyć ilość urodzeń w Polsce. Powróci "bykowe"?

O "bykowym" zaczęto mówić w 2019 roku, gdy okazało się, że MSWiA myśli o przywróceniu takiego podatku

Wprowadzony w 2016 roku program 500+ miał wpłynąć na wzrost dzietności i przywrócenie dodatniego przyrostu naturalnego. Z perspektywy czasu wiadomo już, że nie spełnił oczekiwań w nim pokładanych, ponieważ w Polsce obecnie rodzi się mniej dzieci niż przed jegio wprowadzeniem. Rząd zapowiada kolejne rozwiązania mające poprawić demografię w kraju, tym razem fiskalne."Istotnym czynnikiem jest też polityka podatkowa. Już w niedługim czasie pan premier Mateusz Morawiecki będzie w tej polityce podatkowej skierowanej dla rodzin ogłaszał nowe rozwiązania, oczywiście jeszcze korzystniejsze. Dziś mamy wprowadzone ulgi podatkowe na pierwsze i kolejne dzieci, zwiększoną ulgę podatkową. Natomiast cały czas trwają prace, aby rozwiązania były jeszcze bardziej efektywne, aby zachęcać młodych ludzi do zakładania rodzin" - mówiła podczas spotkania Grupy Wyszehradzkiej Marlena Maląg minister rodziny i polityki społecznej.

Choć minister nie podała dokładnych szczegółów dotyczących podatku prodemograficznego, to zdaniem serwisu next gazeta.pl może chodzić o tzw. "bykowe", czyli opłatę pobieraną od osób bezdzietnych, nieżonatych i niezamężnych. Podatek ten funkcjonował w czasach PRL  Obciążone nim były osoby powyżej 21. roku życia (od 1946 r. do 1956 r.), a później powyżej 25. roku życia. Został zniesiony w 1973 roku.

O "bykowym" zaczęto mówić znowu w 2019 roku, gdy okazało się, że MSWiA myśli o przywróceniu takiego podatku. 

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

obayel, 23 lutego
Sięgacie do komuny !!! to może zacznijcie od tego !!!! BYŁ PRZEPIS ,ZE SZEF FIRMY NIE MÓGŁ MIEĆ WIĘCEJ JAK 3 krotność średniej pensji firmy !!! WPROWADZCIE TO !!!!! TO KURSKI ,OBAJTEK ,GLAPIŃSKI NIE MIELIBY TAKICH KOKOSÓW !!!! A BLONDYKI 60 TYS. --TO BYŁÓBY MARŻENIE .
Dodaj ogłoszenie