Popularny: 2000 odsłonInformacje15 października, 13:57,

Ranking pozyskiwania środków unijnych. Gostynin daleko, wyprzedza nas znacznie Gąbin

Ranking pozyskiwania środków unijnych. Gostynin daleko, wyprzedza nas znacznie Gąbin

W kategorii miast powiatowych Gostynin zajmuje 213. lokatę na 267 miast ujętych w zestawieniu

Upłynęło już sześć lat kolejnego, siedmioletniego budżetu Unii Europejskiej. To dobry moment na przyjrzenie się jak wyglądają dotychczasowe sukcesy w realizacji projektów unijnych. Jak w zestawieniu wypadło Miasto Gostynin?Przygotowany przez Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" najnowszy ranking obejmuje wartość dotacji pozyskanych przez samorządy w latach 2014-2019, bez rozróżnienia na dotacje inwestycyjne i te związane z wydatkami bieżącymi.

Jak czytamy w w/w rankingu, Miasto Gostynin pozyskało w latach 2014-2017 w przeliczeniu na jednego mieszkańca 361,99 zł dotacji. W kategorii miast powiatowych zajmuje 213. lokatę na 267 miast ujętych w zestawieniu. Sąsiedzkie Kutno ze średnią 804,06 zł znajduje się na 108. miejscu. Dużo mniejsze od Gostynina miasteczko Gąbin może pochwalić kwotą 711,26 zł pozyskanych dotacji na jednego mieszkańca.

Liderem rankingu w kategorii miast powiatowych jest Biłgoraj, który przewodzi zestawieniu z kwotą 2840,14 zł na jednego mieszkańca.
 

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Marek.Parkowa, 18 października
mieszkańcy wybrali nieudacznika
Eeeee, 17 października
Panie Burmistrzu czas się wykazać....Takim burmistrzem też bym mógł być....
mieszkaniec, 16 października
Burmistrz i większość Rady to PiS, a więc wiadomo - nie da się, nie dostanie się, nie warto próbować... A przecież przy takim układzie sił powinno chyba być na odwrót? Tylko po co robić sobie robotę, skoro czy się robi, czy się leży...?
Dodaj ogłoszenie