Informacje11 grudnia 2020, 14:14,

PSL: Fundusz Inwestycji Lokalnych jest po prostu jedną wielką "PiS-owską ściemą"

PSL: Fundusz Inwestycji Lokalnych jest po prostu jedną wielką "PiS-owską ściemą"

Gdzie Prawo? Gdzie Sprawiedliwość? Ulotniło się w gigantycznych rozmiarów NEPOTYZMIE! - podkreślił na swoim profilu społecznościowym Wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski

Na 40 powiatów, które dostały dofinansowanie z publicznych pieniędzy, w 37 rządzi PiS, a w 3 bezpartyjni. Podobnie jest z gminami. Gdzie Prawo? Gdzie Sprawiedliwość? Ulotniło się w gigantycznych rozmiarów NEPOTYZMIE! Już teraz wiecie dlaczego PiS nie chce nadzoru unijnego nad swoją "PRAWORZĄDNOŚCIĄ" – pisze Wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski na swoim fanpagu FB.Jak to jest? Miasto Siedlce, rządzone przez bezpartyjnego prezydenta Andrzeja Sitnika złożyło w sumie 10 projektów na łączną kwotę 130 mln zł, rządowego dofinansowania nie uzyskał ani jeden. Powiat siedlecki, w którym rządzi PiS, a starostą jest Karol Tchórzewski, syn byłego ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego złożył osiem wniosków i wszystkie otrzymały dofinansowanie.

Starosta Karol Tchórzewski to były kontrkandydat obecnego prezydenta Siedlec Andrzeja Sitnika w wyborach samorządowych z 2018 roku właśnie do fotelu Prezydenta Siedlec.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na  dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich).  W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów. Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu trafi do gmin wiejskich i  miejsko‑wiejskich. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. – czytamy na stronie rządowej gov.pl

Powiat Gostyniński pomimo złożonego wniosku jaki i Powiat Płocki nie otrzymały dofinansowania. Podobnie sytuacja wygląda z miastem Płock, na 17 złożonych wniosków inwestycyjnych żaden nie zakwalifikował się do dofinansowania.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

nie z psl, 11 grudnia 2020
oddajcie oszczednosci z ofe
Dodaj ogłoszenie