Popularny: 3400 odsłonInformacje30 lipca, 09:54,

Zagrożenie ASF w powiecie gostynińskim

Zagrożenie ASF w powiecie gostynińskim

W każdej chwili może zapaść decyzja o objęciu powiatu płockiego czerwoną strefą Afrykańskiego Pomoru Świń - informuje Radio dla Ciebie. Gdyby do tego doszło, powiat gostyniński zostałby objęty strefą żółtą.


Udostępnij 8
Co to oznacza dla rolników?


Żółta strefa została wprowadzona w powiecie płockim w ubiegłym tygodniu po znalezieniu martwego dzika w miejscowości Drwały w powiecie płockim. Co będzie oznaczało wprowadzanie strefy czerwonej?

– Wzmożone kontrole i badanie zwierząt hodowlanych. Będzie trzeba pobierać krew przed wysyłką świń do rzeźni, tudzież przemieszczanych do innych gospodarstw. Są pewne rygory związane z tym, że od pobrania krwi do wysyłki nie może minąć więcej niż siedem dni – mówi Marek Sankiewicz, płocki Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Po wprowadzeniu czerwonej strefy rolnicy będą musieli dbać o to, aby odseparować zwierzęta hodowlane od zwierząt dziko żyjących. Ze względu na to, że wirusa można przywieźć do gospodarstwach na kołach maszyn rolniczych lub na obuwie, konieczne będzie stosowanie mat dezynfekcyjnych.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

GRAJEK, 30 lipca
SKONCZIE Z GŁUPOTAMI ZBADAĆ TRZEBA TYCH CO TON USTALAJĄ I ŻYWCZCA Z ZAGRANICY
GRAJEK, 30 lipca
PIERSZY DO BADANIA B INSPEKTOR KTO WYMYŚLA TAKIE BZDURY SKORO SPROWADZAMY OD DŁUGIEGO CZASU MIĘSO Z CZERWONEJ STRERFY
Popularny: 1200 odsłonInformacje30 lipca, 09:15,

Dla oczu i uszu w parkowym zaciszu

"Smaki Muzyki” podczas ostatniego lipcowego koncertu w Sannikach smakowały wyśmienicie. Warszawski zespół muzyczny Al Capone Band to wyjątkowi muzycy tworzący wyjątkowa grupę.


Udostępnij 13
Letni koncert w Sannikach

Grają od jazzu po rock i są w tym tak dobrzy, jak o tym zapewniają. Występowali z wieloma znanymi artystami, w tym z Justyną Steczkowską, Urszulą, Kayah, Kubą Badachem, Korą, Mariką, zespołem Loca, Edytą Górniak, Margaret, Andrzejem Piasecznym.

Al Capone Band gra covery największych hitów muzycznych od lat 20. ubiegłego wieku. Wszyscy członkowie zespołu mają duże doświadczenie sceniczne, legitymują się też wykształceniem muzycznym. Przede wszystkim jednak grają z sercem i potrafią rozruszać publiczność.

autor/źródło: ECA Sanniki

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie