1100 odsłonInformacje14 listopada 2023, 19:20,

Pierwsza w Gostyninie Punkowa Sobota. Bilety już w sprzedaży!

Pierwsza w Gostyninie Punkowa Sobota. Bilety już w sprzedaży!

W Gostyninie zagra zespół: Ga-Ga Zielone Żabki

Anti-Violent Agency/Marek Kurnatowski Weekend Pizza&Bar oraz Kutnowska Kuźnia Kultury zapraszają w sobotę 18 listopada br. na koncerty zespołów: GA-GA ZIELONE ŻABKI, TZN XENNA czyli SMALEC i ZYGZAKZIELONE ŻABKI i GA-GA to dwa zespoły które na przełomie lat 80 i 90 namieszały sporo w polskiej, niezależnej, scenie muzycznej, głównie za sprawą Festiwalu w Jarocinie. Ich muzyka przetrwała lata, a teksty pisane wtedy, zaskakują aktualnością. Główną postacią w tych działaniach jest Smalec - wokalista, basista, gitarzysta, autor tekstów. W 2005 roku do składu dołączył Lisu, w tym czasie doszło do połączenia zespołów pod podwójną nazwą GA-GA ZIELONE ŻABKI.
Koncerty GA-GA-ZŻ są zawsze energetyczne - widzimy ich w dobrej formie, zarówno w małych klubach, jak i na dużych scenach. Nowe kawałki i oldskulowe numery jak „Kultura” czy „Olewaj system” są skuteczne w każdych warunkach - to zawsze punkrockowa mieszanka wybuchowa!

TZN Xenna - polski zespoł punkowy założony w sierpniu 1981 roku w Warszawie z inicjatywy wokalisty Krzysztofa "Zygzaka" Chojnackiego, gitarzysty Marka" Markusa Kucharskiego, perkusisty Tomasza "Gogo Szulca" Kożuchowskiego i basisty Piotra Dubiela, którego wkrótce zastąpił Jacek "Sydney" Ziętała.

Początkowo zespół nazywał się Kamash And The Ekers. Próby odbywały się w Domu Kultury "Skarpa". Swój pierwszy koncert zagrali 11 września 1981 r. w klubie "Skarpa". We wrześniu 1981 Xenna wzięła udział w II Festiwalu Nowej Fali w Toruniu, jednak nie odniosła żadnego sukcesu. Potem pojechała wraz z Deuterem i Dezerterem w trasę "Rock Galicja". Ponadto pokazała się w traktującym o subkulturach reportażu Telewizji Polskiej oraz w programie o polskich punkach zachodnioniemieckiej telewizji ARD. W siepniu 1982 roku grupa wygrała eliminiacje do "Open Rocku". Był to pierwszy znaczący sukces Xenny. Po raz pierwszy pojawiły się o niej informacje w mediach. Tego samego roku gitarzysta "Marcus" opuścił grupę, a na jego miejsce pojawił się "Falkonetti". W ten sposób powstał najbardziej znany skład Xenny. Z tym składem grupa odniosła swoje największe sukcesy. Byli dla polskich punkowców pionierami, tak jak dla Brytyjczyków grupa Sex Pistols, jednym z najbrudniejszych brzmieniowo, najbardziej bliskich korzeniom punk rocka zespołów. Utwory zespołu często były nadawane w Radiu Wolna Europa.

W 1983 roku nastąpił kryzys zespołu. Zygzak został usunięty z zespołu, a jego miejsce próbował zająć "Falkonetti", lecz bez powodzenia. W tym samym roku podjęta została decyzja o zawieszeniu działalności. Jednak rok później kapela została znowu reaktywowana w składzie: Zygzak, Falkon, Markus i Dynia (nowy perkusista). TZN Xenna przeżyła swoją drugą młodość. Nie trwała ona jednak długo, Xenna zaczęła tracić fanów. Grupa ostatecznie rozpadła się w 1987 roku, a artyści przeszli do zespołu Lumpers, potem The Kleszcz. W 1996 zmarł Ziętała.

Od 2010 roku zespół działał w składzie :Tele Kesur, Dynia, Klaus i Zygzak. Premierowy występ podczas festiwalu "Rock Na bagnie 2011" został dobrze przyjęty przez publiczność. Oprócz znanych z lat 80-tych utworów zespół zagrał swój nowy utwór "Niegrzeczny pomysł". Ostatecznie jako "Kałasznikow" stał się zwiastunem nowego rozdziału w histori Tzn Xenna. Koncert 26.11.2011 w Suwałkach stał się pierwszym krokiem do klubowych spotkań z publicznością.
Entuzjastyczne przyjęcie prze młodą i dorosłą publiczność utwierdziło zespół w słuszności podjętej decyzji o powrocie na scenę. 17.12.2011 Tzn Xenna po raz pierwszy od 24 lat wystąpiła w Warszawie. Koncert w Punkt Radio Luksembourgh obejrzało prawie 800 osób. Przy dźwiękach znanych utworów publiczność zdzierała sobie gardła śpiewając razem z zespołem. "Kałasznikow" i "Wolacy" zostali dobrze przyjęci a na bis wystąpił GoGo Szulc(pierwszy perkusista TZn Xenna) grając "Gumę" i "Religię".

Rok 2011 zakończył sie wydaniem drugiej po "Dzieciach z brudnej ulicy", 7"EP "Tzn Xenna 1981-2011".Cały pierwszy nakład został wyprzedany w przedsprzedaż jeszcze przed wytłoczeniem.

Zmrożony Poznań jeszcze nie wiedział że na koncercie 04.02.2011 odbędzie sie premiera pierwszego po wielu latach winyla. Podczas koncertu zanotowano bardzo wysoką temperaturę. Publiczność i zespół rozgrzali się na wzajem. Obustronna wymiana energii zaowocowała trzy-krotnym bisem. W tym samym miesiącu Tzn Xenna odwiedziła Kraków(24.02.2012) i Wrocław(25.02.2012. Krakowski "Kwadrat" wypełniły plemienne rytmy muzyki latających żab i uśpiony Kraków przypomniał sobie o Tzn Xenna. Wrocław, Gliwice(02.03.2012), Białystok(30.03.2012), Ostróda(05.05.2012) to kolejne zapraszające nas miasta.

W kwietniu 2012 roku zespół wszedł do studia i zarejestrował materiał na trzecią 7"EP "Ścierwo". Tym razem premiera odbył sie na zacnym D.I.Y. Hardcore Punk Fest. W piątek trzynastego lipca dwa tysiące dwunastego roku zagraliśmy koncert w gdyńskim klubie"Ucho".
Wydawcą obu winyli jest REFUSE RECORDS i TZN ANNEX.

21.07.2012 roku po raz pierwszy w swojej historii Tzn Xenna zagrała na Jarocin Rock Festiwal. Należymy do nielicznych zespołów ktore wypromowały się bez udziału w tym festiwalu w latach.
Lato 2012 roku zespół zakończył koncertem w Świnoujściu(31.08.2012). W dniu 01.09.2012 wyjechliśmy do Berlina gdzie zagralismy pierwszy, zagraniczny koncert w historii zespołu. Koncert mozna zaliczyć do sukcesów. Ponad 200 osób przybyłych na to wydarzenie bawiło się w pogo.

To nie był koniec zagranicznych występów zespołu. Dziewiątego listopada 2013 roku wystapiliśmy w Bristol County Sports Club. Nieduża sala bristolskiego pubu wypełniła się około 100 osobową grupą rodaków (znającą) zespół z lat 80-tych oraz tymi którzy chcieli nas poznać. Koncert udał sie na tyle że część jego uczestników wybrała sie do Londynu w którym TZN Xenna zagrała 10.11.2012 roku. Ponad 200 osób czynnie uczestniczyło w koncercie. Wspólne śpiewy i pogo rozgrzało wychłodzoną jesienną aurą załogę. Przybyli na koncert Anglicy wyrazili uzanie dla zespołu. Cenna to była nagroda bo Londyn jako stolica punk rocka niejedno już widział.

18.11.2012 ukazała się pierwsza w historii zespołu płyta studyjna. "Dziewczyny w pogo" składająca się z siedmiu nowych utworów i 6 pereł z historii zespołu. Jest to niezwykle intrygująca pozycja ponieważ jest pierwszą, studyjną płytą wydaną w 31 lat od powstania zespołu. Wydawcą CD jest Fonografika.

Rok 2012 zakończylismy koncertem w warszawskim klubie Punkt & Radio Luxembourg. Początek roku 2013 przyniósł niemiłą niespodziankę. Od zespołu odszedł basista Klaus. Na jego miejsce wszedł dotychczasowy techniczny Krzysiek Pankiewicz. Swój chrzest bojowy przeszedł 05.01.2013 podczas koncertu w poznańskim klubie "U Bazyla". Miał tylko 48 godzin na opanowanie materiału koncertowego. Trzykrotny bis zespołu wystarczy za wszystkie recenzje.

CIEKAWOSTKI:
TZN Xenna nie zagrała ani razu na Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie, bojkotując go.
W lipcu 2012 roku TZN Xenna po raz pierwszy wystąpiła na Jarocin Rock Festiwal.

Bilety w Kup Bilecik Przedsprzedaż : 79zł, w dniu koncertu : 89zł

https://www.kupbilecik.pl/.../Gostynin/Punkowa+Sobota/

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie