2100 odsłonInformacje2 marca 2015, 21:57,

Patryk Ciechomski zdobył brązowy medal w European Open

Patryk Ciechomski zdobył brązowy medal w European Open

Udostępnij na Fb. To zainteresuje Twoich znajomych


Znakomicie spisali się polscy judocy w 2 dniu zawodów Judo European Open w Warszawie, będących jedną z kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. Wśród nich brązowy medal wywalczył Patryk Ciechomski (-90 kg), pochodzący z Bielaw koło Gostynina, obecnie zawodnik AZS AWF Katowice.



„Znakomicie bili się też judocy, którzy do tej pory nie mieli takich sukcesów seniorskich – Jakub Kubieniec (-81 kg) i Patryk Ciechomski (-90 kg). Wygrali po – odpowiednio – 4 i 5 walk, a przegrali jedynie z tak doświadczonymi przeciwnikami jak Koreańczyk Wang Ki-Chun (przegrana Kubieńca w półfinale) i Uzbek Sherali Juraev (ćwierćfinałowa przegrana Ciechomskiego, brązowego medalisty MŚJ 2013). Obaj Polacy na co dzień pracują w klubie AZS AWF Katowice ze szkoleniowcem kadry Piotrem Sadowskim.
Jak walczy się do końca pokazał zwłaszcza Patryk Ciechomski. Z wyżej notowanym  Komronshokh Ustopiriyonem (Tadżykistan) długo przegrywał na waza-ari, a skuteczną akcję na ippon wykonał 17 sek przed końcem walki” - informuje oficjalna strona Polskiego Związku Judo. 

Patryk Ciechomski to wychowanek szkoły w Zwoleniu, były zawodnik płockiego klubu AZS Jutrzenka Płock. Wśród dorobku dżudoki jest m.in.: brązowy medal mistrzostw świata juniorów z Ljubljany w 2013 r., również brąz w Pucharze Europy Juniorów oraz złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów z 2012 r. 

Od początku kariery trenerem Patryka Ciechomskiego jest Wojciech Pudlik 

Wywiad z Patrykiem Ciechomskim w wiadomościach sportowych TVP Warszawa: http://warszawa.tvp.pl/19080961/01032015 

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie