Informacje31 maja 2017, 23:48,

Niegospodarność kosztuje 400 zł każdego mieszkańca Gostynina

Niegospodarność kosztuje 400 zł każdego mieszkańca Gostynina


Długo to trwało ale jest. W ciągu ostatnich kilku tygodni otrzymałam pismo z Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polski a także z Prokuratury Krajowej. Co prawda pisma do tych instytucji były kierowane w 2015 i w 2016 ale ważne, że po pierwsze otrzymałam odpowiedź, a po drugie i co bardziej istotne, jest to co w tych pismach przeczytałam.Przypomnę, że chodzi m.in. o skierowane do Prokuratury stanowisko radnych powiatowych (Agnieszka Korajczyk-Szyperska, Kazimierz Majchrzak) w sprawie umorzenia w dniu 08 kwietnia 2016 r. przez Prokuratora Okręgowego w Płocku śledztwa o sygnaturze akt V Ds. 54/14/5, dotyczącego nieprawidłowości przy realizacji inwestycji Centralny Park,Rekreacji Balneologi, Turystyki i Wypoczynku „Termy Gostynińskie”, na skutek których to nieprawidłowości Gmina Miasta Gostynina poniosła szkodę w rozmiarze nie mniejszym niż 7.665.001,30 zł.
https://gostynin.info/informacje/stanowisko-radnych-powiatowych-w-przedmiocie-umorzenia-sledztwa-term-gostyninskich/

W roku 2015 pisałam tez pismo do Prezydenta Andrzeja Dudy: „Wyjaśnienie tej sprawy i pociągnięcie do odpowiedzialności osób, które do niegospodarności doprowadziły jest dla wielu mieszkańców Gostynina nadal bardzo ważne. Odnosimy jednak wrażenie, że upływ czasu działa na korzyść osób zamieszanych w sprawę niegospodarności. Co więcej osoby, które wskazane zostały przez Najwyższą Izbę Kontroli w raporcie nadal pracują w Urzędzie Miasta Gostynina i odpowiedzialne są za finanse miasta.
Gostynin w chwili obecnej spłaca zobowiązania m.in. wobec projektodawców, prawników, inżyniera kontraktu. Zatem proszę o zainteresowanie się naszym lokalnym problemem, zmobilizowanie Burmistrza Miasta Gostynina do działania w tej sprawie i spowodowanie aby osoby, które do niegospodarności doprowadziły poniosły karę za swoje działania. Jednocześnie proszę o przekazanie sprawy instytucjom, które skontrolują prawidłowość przebiegu śledztwa.”
http://inicjatywadlagostynina.pl/idg-pisze-do-dudy/

W odpowiedzi z Kancelarii Prezydenta czytam: „podejmując interwencję w przedstawionej sprawie kopię nadesłanego listu wraz z załączoną do niego dokumentacją przekazaliśmy do prokuratury Regionalnej w Łodzi…”.

Natomiast Zastępca Dyrektora Departamentu Przygotowawczego z Prokuratury Krajowej poinformował, że” akta przedmiotowego postępowania zostały poddane kontroli…” Wg informacji uzyskanych od dyr. Sebastiana Chmielewskiego analiza akt postępowania pozwoliła na stwierdzenie niezasadności postanowienia o umorzeniu śledztwa sygn.. V Ds 54/14 w części dotyczącej przestępstwa z art. 296 & 1 i 3 kk. W związku z tym akta zostały przekazane do Prokuratury Regionalnej, gdzie śledztwo zostało podjęte.

 

 

I przypomnę tylko, że chodzi o niegospodarność stwierdzoną przez Najwyższą Izbę Kontroli w kwocie nie mniejszej niż 7 665 001,30zł, do której doszło w czasie rządów byłego burmistrza Włodzimierza Śniecikowskiego. Kwota ogromna. To tak jakby każdy mieszkaniec Gostynina, powtarzam każdy zapłacił za te działania ponad 400zł. Bo przecież to nasze, miejskie, publiczne pieniądze.

autor/źródło: Agnieszka Korajczyk-Szyperska

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie