Popularny: 2200 odsłonInformacje18 lutego, 12:37,

Nie Termy Gostynińskie, a Park of Poland pod Mszczonowem, będzie wkrótce wodną atrakcją Mazowsza

Nie Termy Gostynińskie, a Park of Poland pod Mszczonowem, będzie wkrótce wodną atrakcją Mazowsza [VIDEO]

Udostępnij 98
Obiekt ma być największym parkiem rozrywki w Polsce z atrakcjami na światowym poziomie, tym samym ma ściągnąć miliony gości z Polski oraz innych krajów Europy

W położonej niemal 100 km od Gostynina miejscowości Wręcza pod Mszczonowem (woj. mazowieckie )już za dwa dni (20 lutego br.) nastąpi otwarcie wodnej atrakcji czyli aquaparku Suntago Wodny Świat, będącej I etapem inwestycji Park of Poland.



Obiekt ma być największym parkiem rozrywki w Polsce z atrakcjami na światowym poziomie, tym samym ma ściągnąć miliony gości z Polski oraz innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Zachodniej. Zgodnie z zapowiedziami Park of Poland będzie czynny codziennie i atrakcje znajdą w nim zarówno dzieci, osoby młode, jak i starsi klienci. 

Park of Poland w liczbach:
- 30 zjeżdżalni wodnych, razem ponad 3 km
- 320 m – długość najdłuższej zjeżdżalni w Europie
- 15 000 – tyle osób w ciągu jednego dnia zmieści się w Suntago Wodny Świat
- 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych
- ponad 8 000 szafek dla gości
- 10 różnego rodzaju saun
- 67 000 m² – powierzchnia budowlana obiektu
- 20 ha – powierzchnia działki na której powstanie Suntago Wodny Świat
- 20 000 m² – powierzchnia ogrodu przylegającego do basenu
- 3 500 m² – całkowita powierzchnia basenów, w tym basenów termalnych
- 1 000 m² – powierzchnia największego basenu krytego
- 700 prawdziwych palm na terenie ogrodu
- 5 restauracji oraz 4 bary przy basenach

W Gostyninie zamiast term, zarzuty prokuratorskie

Prokuratura Regionalna w Łodzi postawiła zarzuty byłemu burmistrzowi Gostynina Włodzimierzowi Ś. oraz jego zastępcy Jadwidze K. - informuje Super Express. Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy realizacji inwestycji pod nazwą Termy Gostynińskie.
Były włodarz oraz jego zastępca są oskarżeni o popełnienie przestępstw przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, które doprowadziły do szkody majątkowej Gminy Miasta Gostynin na kwotę ponad 7,6 mln złotych. Włodziemierz Ś. oraz Jadwiga K. zostali już przesłuchani w charakterze podejrzanych, jednak oboje nie przyznali się do zarzucanych im czynów - wyjaśnia Konrad Bukowiecki rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Nadal trwają czynności związane z finalizowaniem postępowania, a wobec podejrzanych zastosowano poręczenia majątkowe w kwocie po 25 i 15 tys. złotych.

Chodzi o 7,6 mln zł jakie były burmistrz Gostynina Włodzimierz Ś. nakazał wypłacić ze środków Gminy Miasta Gostynina spółce Termy Gostynińskie za koncepcję i projekt architektoniczny, do którego jak już wiemy Miasto Gostynin nie ma nawet praw autorskich. Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli, która przeprowadziła kontrole, było to działanie niegospodarne.

Sześć lat od złożenia zawiadomienia

Przypomnijmy, na początku 2013 roku ABW, NIK i gostynińskie koło Platformy Obywatelskiej złożyły do prokuratury zawiadomienia dotyczące podejrzenia nieprawidłowości w procesie przygotowań do budowy Centralnego Parku Rekreacji, Balneologii, Turystyki i Wypoczynku. Chodziło m.in. o przekazanie spółce Termy Gostynińskie kwoty ponad 7,6 mln zł, mimo że inwestycja nie była realizowana zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Wg zawiadamiających ta sytuacja naraziła miasto Gostynin na duże straty.

W kwietniu 2014 roku Prokuratura Okręgowa w Płocku umorzyła śledztwo wobec braku znamion czynu zabronionego tzn. wobec niestwierdzenia przestępstwa. Była to decyzja nieprawomocna i w wyniku zażalenia jakie wniosła Najwyższa Izba Kontroli, Sąd Okręgowy w Płocku prawomocnym postanowieniem nakazał Prokuraturze Okręgowej w Płocku wznowienie śledztwa. Jednocześnie sąd wskazał czynności jakie Prokuratura nie wykonała w prowadzonym dotychczas śledztwie.

Rozszerzenie śledztwa

"Zakres śledztwa uległ rozszerzeniu, w związku ze złożonym zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez urzędników odpowiedzialnych za inwestycję w Urzędzie Miejskim w Gostyninie w latach 2006 - 2008, a więc poprzedzającym dotychczasowy zakres postępowania. Zawiadomienie wskazywało na nieprawidłowości na etapie przygotowania inwestycji. W śledztwie zaszła potrzeba uzyskania opinii biegłego, co determinowało dalszy tok postępowania" - tłumaczył w 2017 roku Krzysztof Bukowiecki.
 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec, 19 lutego
W gminie jest podobnie zdewastowane okrąglaki w Miałkówku.
Alek, 19 lutego
Gostynin miasto umarłe
Dziadek, 18 lutego
Ja hotel wybudowałem i co .
Dodaj ogłoszenie