Informacje18 października, 11:09,

"Nie ma sprzeczności między Polską Konstytucją a Prawem Europejskimi". Spotkanie z sędziami Pawłem Juszczyszynem i Moniką Frąckowiak


Zapraszamy do obejrzenia wideo ze spotkania

W miniony piątek (15 października br.) w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki odbyło się spotkanie z sędziami Pawłem Juszczyszynem oraz Moniką Frąckowiak. zorganizowane przez Iustitia Oddział w Płocku.Paweł Juszczyszyn został zawieszony przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, ponieważ zdaniem sędziów z tej izby olsztyński sędzia zawiesił postępowanie w sprawie cywilnej, przez co strony nie mogły doczekać się rozstrzygnięcia sprawy. Od tamtej pory minęło już półtora rok, ale olsztyński sędzia ciągle nie został przywrócony do pracy. Zarzuty dyscyplinarne w 2019 roku usłyszała również Monika Frąckowiak.

Piątkowe spotkanie zostało rozpoczęte od projekcji filmu "Marsz Tysiąca Tóg" przedstawiającego manifaestację środowisk zawodów prawniczych i  mieszkańców Warszawy, która odbyła się w styczniu 2020 roku. Według szacunków warszawskiego ratusza w trzygodzinnej manifestacji w obronie trójpodziału władz pod hasłem: „Prawo do niezawisłości. Prawo do Europy”, uczestniczyło „blisko 30 tys. osób”.

Po projekcji filmu sędziowie odpowiadali na pytania przybyłych uczestników spotkania.

Jedno z zadanych pytań dotyczyło wyższości prawa polskiego nad europejskim.

"To co słyszymy od polityków to jest kłamstwo. Kłamstwo polega na tym, że istnieje jakaś sprzeczność między Polską Konstytucją a Prawem Europejskim. Nie ma takiej sytuacji. Nie ma sprzeczności między Polską Konstytuacją a Prawem Europejskimi, szczególnie traktatami europejskimi. To co jest sprzeczne z Polską Konstytacją to ustawy wprowadzone przez polityków, to działalność Trybunału Konstytucyjnego" - mówiła Monika Frąckowiak.

Paweł Juszczyszyn odniósł się do opinii polityków partii rządzącej, według których decyzje Parlamentu Europejskiego nie są dla naszego kraju wiążące - "Jeżeli słyszą kogoś, kto mówi że możemy wykonywać tylko korzystne dla nas wyroki, a te niekorzystne możemy zignorować to nie są dobrzy politycy, dobrzy ludzie.  I to się są osoby, które zagwarantują Wam wolność".

Poniżej zapis wideo ze spotkania:
 

 

Spotkanie z sędziami : Moniką Frąckowiak i Pawłem Juszczyszynem

Opublikowany przez gostynin.info Piątek, 15 października 2021
 

Spotkanie z sędziami Moniką Frąckowiak i Pawłem Juszczyszynem. Sędziami, którzy mają odwagę sprzeciwiać się obecnej władzy niszczącej wymiar sprawiedliwości w Polsce.

Opublikowany przez Romana Augustyniaka Piątek, 15 października 2021

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Redakcja

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

tomasz, 20 października
Sprzeczność to jest pis i ''żond'' pisowski w zachodnim systemie wartości cywilizacyjnych i uniwersalnych norm moralnych świata zachodniego . oby to pisowskie badziewie jak najszybciej wyleciało na śmietnik historii, tego życzę mojej kochanej Polsce
ona, 19 października
Już nie długo taki jeden zacznie z lodówki wyskakiwać.
Polak, 18 października
Musimy być solidarni. Upadła komuna, upadnie też faszyzm. Bądźmy cierpliwi.
Dodaj ogłoszenie