600 odsłonInformacje14 kwietnia 2023, 19:31,

"Nad dachami Paryża." Zapraszamy na koncert muzyki francuskiej

"Nad dachami Paryża." Zapraszamy na koncert muzyki francuskiej

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

W piątek (21 kwietnia br.), o godz. 19:00 w sali kolumnowej gostynińskiego zamku usłyszymy najsłynniejsze i najpiękniejsze piosenki francuskie, lubiane przez publiczność na całym świecie.Samorząd Województwa Mazowieckiego, Agnieszka Korajczyk-Szyperska, Roman Augustyniak, Artur Szulwach, Magdalena Augustyniak, Stowarzyszenie Inicjatywa dla Gostynina i Fundacja Promocji i Rozwoju „Lepszy Gostynin” serdecznie zapraszają na kolejny muzyczny wieczór, tym razem na koncert muzyki francuskiej.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Podczas recitalu będzie można usłyszeć utwory takich wykonawców jak: Edith Piaf, Jacques Brel, Charles Aznavour, Yves Montand. Artyści zaprezentują najpiękniejsze piosenki francuskie wszech czasów – m. in. Milord, Piosenka starych kochanków, La Boheme, Champs Elysees, C’est Si Bon, Akordeonista, Niebo nad Paryżem, Brawo dla klauna, No je ne rerette rien i inne.

Utwory gwiazd francuskiej piosenki usłyszymy w wykonaniu tercetu, w którym obok wokalistki Beaty Marczewskiej zagrają: Michał Kubarski, akordeon i Grzegorz Sieradzki, piano. Dopełnieniem widowiska „Nad dachami Paryża” będzie projekcja multimedialna.

Beata Marczewska – wokalistka i aktorka, pracująca przez ponad 10 lat w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu i Szkołę Aktorką Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Występowała w wielu programach telewizyjnych, filmach kręconych dla BBC i różnych teatrach w Polsce, m. in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Apriori i Teatrze Kotłownia. Wokalistka funkowego zespołu Hi-Head Music, nagrała piosenkę na płycie Marka Grechuty „10 ważnych słów”. Specjalizuje się w piosence aktorskiej, francuskiej, żydowskiej oraz jazzie. 

Grzegorz Sieradzki – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, pianista, wokalista i kompozytor. Brał udział w realizacji programów takich jak „X-Factor” czy „Mali Giganci”. Współpracował z Grzegorzem Turnauem i Andrzejem Sikorowskim. W Studio SPOT jako realizator zajmuje się postprodukcją dźwięku w filmie (Wataha, Ikar-legenda Mietka Kosza, Zimna Wojna i inne).

Michał Kubarski – absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie akordeonu prof. AM Marka Andryska. Zdobywał laury na konkursach ogólnopolskich jak i podczas festiwali międzynarodowych (m. in. Austria, Węgry, Litwa, Słowacja, Niemcy, Włochy). Występował solo z orkiestrami pod batutą takich dyrygentów jak Szymon Bywalec, Sławomir Chrzanowski czy Jan Wincenty Hawel. Od wielu lat gra na akordeonie marki PIGINI uznawanej za najlepszą na świecie.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wejście na salę od godziny 18:00 (ze względu na próbę wykonawcy nie będzie możliwości wejścia na salę wcześniej)

Wstęp bezpłatny. Obowiązują wejściówki. Ilość miejsc siedzących i stojących ograniczona.

Szczegóły dotyczące koncertu i rezerwacji wejściówek na stronie www.inicjatywadlagostynina.pl.

autor/źródło: Inicjatywa dla Gostynina

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie