Informacje20 września, 11:27,

Mega temat. Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim Mazowsza na Gostyniński projekt - Bezpieczne przejścia dla pieszych

Mega temat. Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim Mazowsza na Gostyniński projekt - Bezpieczne przejścia dla pieszych

Projekt polega na wykonaniu doświetlonych przejść dla pieszych zlokalizowanych na drogach wojewódzkich na terenie miasta Gostynin

Od dzisiaj do 10 października 2021 r. można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2021. Wśród 114 pomysłów, które w drugiej edycji BOM pozytywnie przeszły ocenę formalną jest gostyniński projekt budowy "Bezpiecznych przejść dla pieszych na drogach wojewódzkich w Gostyninie".Projekt polega na wykonaniu doświetlonych przejść dla pieszych zlokalizowanych na drogach wojewódzkich na terenie miasta Gostynin.

Realizacja zadania opiewającego na kwotę 661 815 zł, polegać będzie na zainstalowaniu latarni ulicznych, które doświetlą przejścia oraz lamp ostrzegawczych zamontowanych wraz ze znakiem D-6.

Proponowane miejsca realizacji projektu:

1. DW 573 (II odcinek)
- ul. 18 Stycznia – 7 przejść
- ul. Legionów Polskich – 2 przejścia

2. DW 573 (I odcinek)
- ul. Bierzewicka – 5 przejść

3. DW 265
- al. Mikołajczyka – 2 przejścia
- ul. Zamkowa - 1 przejście
- ul.Kowalska – 1 przejście

4. DW 581
- ul. Szkolna – 2 przejścia
- ul. Krośniewicka 1 przejście

Jak i gdzie głosować?

Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera - kliknij, aby zagłosować.

Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. 

Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2022 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł. Wyniki tegorocznej edycji BOM zostaną ogłoszone do 15 października br.

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie