Informacje28 października 2023, 17:54,

Mazur remisuje "rzutem na taśmę"

Mazur remisuje "rzutem na taśmę" [VIDEO]

Obejrzyj zapis całego spotkania Mazura Gostynin z MKS Ciechanów

W 12 kolejce piłkarskiej Decathlon 5 Ligi Gr. 1 seniorzy Mazura na wyjeździe zremisowali 1:1 z MKS Ciechanów.

Gospodarze dzień przed meczem poinformowali, że z powodu złych warunków atmosferycznych mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną murawą a nie na naturalnym boisku głównym. Wyrównana pierwsza połowa meczu zakończyła się jednak prowadzeniem gospodarzy z Ciechanowa. W 29 minucie nieporozumienie między obroną a bramkarzem Sebastianem Kowalskim, który wychodząc z bramki do interwencji sfaulował Mateusza Sańko i sędzia Mateusz Ciepliński podyktował rzut karny. Pewny strzał Damiana Matusiaka z rzut karnego dał prowadzenie gospodarzom.

Kilka dobrych interwencji zanotował w tej połowie, jak i przez cały mecz broniący bramki Mazura Sebastian Kowalski, pod nieobecność kontuzjowanego Huberta Borowego W drugiej połowie nasz zespół atakował, indywidualnych akcji próbował w ofensywie Eryk Przybylski jak również nasi piłkarze stwarzali także zagrożenie po stałych fragmentach gry. Jednak to w 81 minucie fatalna postawa napastnika MKS-u Ciechanów spowodowała, że Mazur nie przegrywał 2:0. W sytuacji sam na sam z Sebastianem Kowalskim Kamil Olszewskim tak długo zwlekał z oddaniem strzału, że powracający z połowy rywali Kamil Augustyniak zdążył w ostatniej chwili zainterweniować. Mazur do końca atakował, licząc na korzystny wynik.

Sędzia doliczył 5 minut do podstawowego czasu gry i ta ostatnia, piąta minuta rozstrzygnęła wynik meczu. Mazur wykonywał rzut rożny, piłkę w pole karne zagrał Jan Rutkowski a głową do bramki futbolówkę skierował niepilnowany na 5 metrze Mateusz Ostrowski. W naszej drużynie zapanowała radość z kolejnego punktu a tuż po wznowieniu gry sędzia Mateusz Ciepliński zakończył spotkanie. Z przebiegu meczu remis wydaje się najsprawiedliwszym wynikiem.

Kolejny, 15 punkt w tabeli daje Mazurowi najpewniej utrzymanie 9 miejsca (jeśli w niedzielę Świt Staroźreby nie wygra na wyjeździe z Polonią II Warszawa). Kolejny mecz to pojedynek z rywalem z czołówki trzecią w tabeli Narwią Ostrołęka. Narew niespodziewanie w tej kolejce wygrał z dotąd niepokonanym liderem tabeli MKS-em Przasnysz 4:2. Ten mecz w sobotę, 4 listopada 2023 r. o g. 13:00 na Stadionie MOSiR w Gostyninie.

MKS Ciechanów - Mazur Gostynin 1:1

bramki: 29' Damian Matusiak - 90+5' Mateusz Ostrowski

MKS Ciechanów: Rafał Olszewski - Antoni Mosakowski (46' Łukasz Sepczyński) Jarosław Żebrowski, Adrian Szybicki, Damian Matusiak, Kamil Olszewski (90+3' Kacper Majewski), Dominik Zajkowski, Łukasz Wodzyński, Marcin Klonowski, Sylwester Rogalski, Mateusz Sańko (66' Mateusz Łepkowski); trener: Łukasz Barankiewicz Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Mateusz Dobieński - Mikołaj Nosalski (66' Adam Dubielak), Paweł Znyk, Mateusz Ostrowski, Michał Matecki (75' Wiktor Smyczyński) Jan Rutkowski, Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski

żółte kartki: Sańko, Szybicki, Sepczyński, trener Barankiewicz - Ostrowski

autor/źródło: Piotr Mrówka