Popularny: 1500 odsłonInformacje12 października 2018, 13:05,

Marlena Stańczak: Potencjał jezior…

Marlena Stańczak: Potencjał jezior… [FELIETON]

Potencjał jaki tkwi w Pojezierzu Gostynińskim powinien być lepiej wykorzystany

Malowniczy krajobraz jezior Powiatu Gostynińskiego, przez niektórych trafnie nazywany Mazowieckimi Mazurami, zachęca swoim urokiem do wielorakich form aktywnego spędzenia czasu wolnego.Moja rodzina od pokoleń pasjonuje się wędkarstwem, a otoczenie pobliskich akwenów sprzyja rozwojowi wędkarskiego hobby i relaksowi się na łonie natury. Według mojej oceny potencjał jaki tkwi w Pojezierzu Gostynińskim powinien być lepiej wykorzystany w tym zakresie.

Chcąc pozytywnie wpłynąć na rozwój turystyki Naszego Regionu, warto byłoby pomyśleć o pozyskaniu większych środków na rewitalizację oraz zarybianie jezior. Podnosić świadomość wędkarzy w zakresie utrzymania ich czystości oraz umiejętnego gospodarowania obecnym rybostanem tak aby w przyszłości, również nasze dzieci mogły korzystać z jego dobrodziejstw. Stworzyć zaplecze wędkarskie oraz bazy turystyczne, które przyciągną wędkarzy i tak często odwiedzających nasze strony.

Należy zdać sobie sprawę, że wędkarstwo w dniu dzisiejszym to nie tylko spędzanie wolego czasu nad wodą , ale jest to istotny element ekologiczny, społeczny i ekonomiczny, który może mieć wielki wpływ na rozwój Naszego Regionu w zakresie agroturystki i handlu.

Moim marzeniem jest, aby w przyszłości Powiat Gostyniński był jednym z ważniejszych miejsc na wędkarskiej mapie polski.

Marlena Stańczak

autor/źródło: Marlena Stańczak

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie