Popularny: 2100 odsłonInformacje13 października 2023, 18:11,

Marcin Kierwiński spotkał się z mieszkańcami Gostynina


Podczas spotkania Marcin Kierwiński odniósł się również do dymisji polskich generałów

Poseł na Sejm RP i sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński odwiedził w czwartek (12 października br.) Gostynin w ramach swojej kampanii wyborczej.Poseł Kierwiński odpowiadał na pytania mieszkańców Gostynina dotyczące m.in. sytuacji gospodarczej kraju, reformy sądownictwa i, ochrony zdrowia, praworządności, a także niedzielnych wyborów.

Marcin Kierwiński podkreślał, że Polska potrzebuje zmiany rządu i odbudowy zaufania do instytucji państwowych. Zapewniał, że Koalicja Obywatelska jest gotowa podjąć to wyzwanie i zaproponować Polakom nowy kontrakt społeczny oparty na solidarności, wolności i rozwoju. 

Odniósł się również do dymisji polskich generałów - "To są ludzie, którzy zostali powołani przez Prezydenta Dudę na drugą kadencję. To są ludzie, którzy przy PiSie robili karierę. I jednak coś takiego się stało, że oni powiedzieli - nie będziemy w tym uczestniczyć. (..) Im bardziej ta władza będzie się degenerować, a jak już przegra wybory, to takich chętnych do stania przy przegranej zdemoralizowanej władzy nie będzie tak dużo".

Zwracał również uwagę na potrzebę współpracy między różnymi siłami politycznymi i społecznymi w celu przezwyciężenia podziałów i konfliktów. Apelował również do mieszkańców Gostynina o udział w wyborach parlamentarnych.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie