1400 odsłonInformacje12 lipca 2021, 15:08,

Lisica: w obszarze zabudowanym jechał blisko 120 km/h. Stracił prawo jazdy

Lisica: w obszarze zabudowanym jechał blisko 120 km/h. Stracił prawo jazdy

Przez dłuższy czas nie wsiądzie "za kółko"


Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Wczoraj kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, o więcej niż 50 km/h.



Wczoraj, po godz. 8 w miejscowości Lisica gostynińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli skodę, którego kierowca jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 116 km/h. Autem kierował 29 – latek z powiatu gostynińskiego. Dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość przekroczył o 66 km/h.

Kierowca stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

autor/źródło: KPP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie