Informacje16 maja, 15:17,

Konkurs fotograficzny: Mazowsze bliskie sercu

Konkurs fotograficzny: Mazowsze bliskie sercu

Samorząd Województwa Mazowieckiego już po raz czternasty realizuje konkurs fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu”. Konkurs kierowany jest do fotografów amatorów, znających miejsca i wydarzenia na Mazowszu, które warto pokazać innym. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest „Serdeczne Mazowsze” nawiązujące do serdeczności i gościnności zarówno mieszkańców jak i samego regionu.


Udostępnij
Miłośnicy fotografi do dzieła!


Najistotniejsze są emocje. To one inspirują, zniewalają, uwodzą. Najważniejsze, by uczucia były pozytywne i prawdziwe. Wychodziły z wnętrza tego miejsca i mieszkających tam ludzi. Takich zdjęć oczekujemy w tym roku od uczestników konkursu. W powiązaniu z tą ideą w celu wzbudzenia pozytywnych emocji oraz zintegrowania mieszkańców regionu,

Departament planuje również organizację cyklu plenerowych wydarzeń kulturalno-promocyjnych pod tym samym hasłem, które, mamy nadzieję, zapoczątkują serię takich imprez skierowanych do szerokiego grona odbiorców, przede wszystkim mieszkańców poszczególnych regionów Mazowsza. Imprezy te odbywać się będą w pięciu największych miastach – Płock, Ciechanów, Ostrołęka, Siedlce, Radom. Zależy nam na tworzeniu wizerunku Mazowsza jako regionu – lokalizacyjnie, historycznie, kulturowo i biznesowo – stanowiącego serce Polski, a tym samym ostoję polskości. Dlatego pragniemy zaprosić uczestników konkursu do podróży po naszym regionie, zwiedzania niezwykłych miejsc, tajemniczych zakątków, które warto uwiecznić
na fotografii i dzielenia się swoimi wrażeniami ze wszystkimi.

Nabór prac konkursowych potrwa do 14 czerwca br. Konkurs zostanie przeprowadzony dwuetapowo.

W pierwszym etapie Jury wybierze dziesięć wyróżniających się prac, których autorzy wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.

W drugim etapie spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów Jury wybierze 3 zwycięskie prace, a laureaci zostaną wyróżnieni podczas finałowej gali i otrzymają nagrody.

Zapraszam do zapoznania się z zasadami i regulaminem konkursu na stronie internetowej www.mazovia.pl w zakładce konkursy-szkolenia/konkursy-fotograficzne/.

autor/źródło: UG PAcyna

Napisz komentarz

Informacje16 maja, 14:48,

Uczniowie SP Szczawin Kościelny laureatami konkursu recytatorskiego

W ubiegłym tygodniu w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Sannikach odbyły się rejonowe eliminacje do XLI edycji konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”.


Udostępnij
Życzymy powodzenia w finale

Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: klasy I – III, klasy IV – VI i klasy VII, VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum. Najmłodsze dzieci recytowały dwa wiersze, zaś starsi – wiersz i fragment prozy. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były: piękno świata i duma z bycia człowiekiem.

Komisja szczególną uwagę zwracała na wartości artystyczne repertuaru oraz dobór tekstów do możliwości interpretacyjnych.

Szkołę Podstawową i. Andrzeja Małkowskiego w Szczawinie Kościelnym reprezentowało siedmioro uczniów, a troje z nich zostało laureatami. I tak I miejsce w najmłodszej kategorii otrzymała Marysia Drabik z klasy II a, III miejsce w kolejnej grupie wiekowej uzyskał uczeń klasy VI a – Krystian Kurkowski, zaś siódmoklasistka – Zuzanna Żakieta w najstarszej kategorii triumfowała na III miejscu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a małej Marii życzymy sukcesu podczas finału w Książnicy Płockiej, który odbędzie się 25 maja! Trzymamy kciuki!
 

autor/źródło: ralf / SP Szczawin Kościelny

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie