Informacje2 października, 07:33,

O bezpieczeństwie z seniorkami w Pacynie

O bezpieczeństwie z seniorkami w Pacynie

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Osób Starszych gostynińscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z seniorkami w Pacynie. Głównym tematem spotkania były oszustwa metodą „na wnuczka i policjanta”, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja „Moja Komenda” oraz bezpieczeństwo podczas zakupów w internecie.


Udostępnij 11
W poniedziałek oszust próbował oszukać 70-letnią kobietę


1 października to Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Przy tej okazji wczoraj (30.09), na zaproszenie p. Iwony Szczęsnej z Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa „FENIKS” z Płocka, gostynińscy policjanci spotkali się z seniorkami w Urzędzie Gminy w Pacynie. Podczas spotkania omówione zostały najważniejsze aspekty związane z zachowaniem czujności oraz rozwagi starszych osób. Szczegółowo omówiono oszustwa metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta”, na które narażone są głównie osoby starsze i samotne. Mundurowi wyjaśnili w jaki sposób rozpoznać oraz reagować w momencie, gdy skontaktuje się z nami osoba usiłująca ich oszukać jedną z tych metod. W trakcie spotkania poruszono również temat bezpieczeństwa zakupów w internecie tj. na co zwracać uwagę, aby nie dać się naciągnąć nieuczciwym sprzedawcom. Na zakończenie omówiono również zagadnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”.

W tym tygodniu 70-letnia seniorka nie dała oszukać się fałszywemu Oficerowi CBŚP. Oszust telefonicznie nalegał, aby kobieta wykonała przelew bankowy, ponieważ jej konto miało być zagrożone atakiem hakerów. Czujna seniorka udała się do banku, gdzie pracownice od razu zaalarmowały prawdziwych mundurowych. Dzięki temu seniorka nie straciła pieniędzy.

Przeczytaj też: Seniorzy sprytniejsi od oszustów

Policjanci po raz kolejny przypominają, że funkcjonariusze Policji czy innych służb NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. NIGDY nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie czy za pomocą przelewów bankowych.
Zwracamy się również z apelem do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy np. za spowodowanie wypadku.

autor/źródło: KPP Gostynin
Tematy:senior

Napisz komentarz

Informacje2 października, 07:00,

Zabójczy klaun Pennywise powraca

Zabójczy klaun Pennywise powraca

Od piątku (4 października br.)w gostynińskim kinie Siemowit wyświetlana będzie druga część horroru na podstawie książki Stephena Kinga pt. "To: rozdział 2". W repertuarze także ostani film Patryka Vegi - "POLITYKA".


Udostępnij 14
To: rozdział 2 w kinie Siemowit

To: rozdział 2 - horror
27 lat po tragicznych wydarzeniach w Derry dorośli członkowie "Klubu frajerów" powracają do miasteczka, aby ponownie zmierzyć się z zabójczym klaunem.

Polityka - komedia
Spojrzenie na zachowania polskich polityków, gdy kamery są wyłączone.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie