Kierowco zapnij pasy! Trwają wzmożone kontrole
Policjanci gostynińskiej drogówki, w ramach działań prewencyjnych koordynowanych przez TISPOL (Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego), w dniu dzisiejszym (16.03.) prowadzą akcję "Pasy".
Działania te ukierunkowane są na kontrolę sposobu przewożenia pasażerów, a funkcjonariusze będą sprawdzać czy kierowcy jak i podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa.
Na terenie powiatu gostynińskiego policjanci egzekwować będą obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy przez uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracać będą również uwagę na obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Działania prowadzone są w ramach współpracy Policji europejskich zrzeszonych w Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego - TISPOL (Traffic Information System Police)
Przypominamy, że zapięte pasy bezpieczeństwa w samochodzie, używanie fotelików do przewożenia dzieci, zmniejszają skutki obrażeń, jakie zwykle odnoszą uczestnicy wypadków komunikacyjnych.
Podobało Ci się? Udostępnij!




