Popularny: 1100 odsłonInformacje7 czerwca, 10:20,

IMiGW ostrzega: dzisiaj burze i grad

IMiGW ostrzega: dzisiaj burze i grad

Od kilku dni w Polsce utrzymuje się fala upałów. Taka pogoda sprzyja występowaniu burz.


Udostępnij 16
Wiatr w porywach może osiągać prędkość do 90 km/h


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy prognozuje w dniu dzisiejszym tj. 7 czerwca br. w godzinach 13.00-22.00 na terenie powiatu gostynińskiego wystąpienie burz.

"Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad." - ostrzega w komunikacie IMGW-PIB.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 1900 odsłonInformacje7 czerwca, 07:11,

Nieoficjalnie: Stefan W. osobą niepoczytalną. Trafi na leczenie do Gostynina?

Nieoficjalnie: Stefan W. osobą niepoczytalną. Trafi na leczenie do Gostynina?

Media ogólnopolskie, na razie nieoficjalnie informują, że podejrzany o zabójstwo Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w styczniu tego roku 27-letni Stefan W. nie trafi do więzienia i może najprawdopodobniej być skierowany na leczenie do zamkniętego szpitala psychiatrycznego. Jednych z możliwych miejsc jest ośrodek w Gostyninie.


Udostępnij 8
Kończy się okres obserwacji Stefana W.

Informacje te podały stacje radiowe i Gazeta Wyborcza w czwartek, 6 czerwca 2019 r.

Według ustaleń portalu wyborcza.pl zabójca prezydenta Pawła Adamowicza najprawdopodobniej uznany zostanie za osobę niepoczytalną. A to oznacza, że trafi wtedy na leczenie do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego, takiego jak na przykład ośrodek w Gostyninie przy ulicy Zalesie.

Kończy się obserwacja Stefana W., a biegli z Krakowa, gdzie przebywa w areszcie Stefan W., mają niebawem przedstawić opinie psychiatryczną. Na jej podstawie prokurator stwierdzi, czy Stefan W. był poczytalny podczas ataku na Pawła Adamowicza.

Przeczytaj też: Studniówka GCE Gostynin [ZDJĘCIA+VIDEO]

W niedzielę, 13 stycznia o godz. 19:55, tuż przed "światełkiem do nieba" podczas finału WOŚP, 27-letni mieszkaniec Gdańska Stefan W. wszedł na scenę, na której skończył przemawiać do zebranych prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i dźgnął go kilka razy nożem.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie