Popularny: 900 odsłonInformacje30 sierpnia, 14:35,

Gostynińscy żeglarze z klubu HALS startowali w Mistrzostwach Świata. Jak im poszło?

W dniach 19-23 sierpnia 2019r. na Słowacji nad przepięknym jeziorem Liptovska Mara rozegrane zostały regaty Mistrzostw Świata Klasy Micro, sezonu 2019r. Impreza zgromadziła 36 załóg. Polska reprezentowana była przez 9 załóg z najlepszych klubów kraju. Załoga z naszego klubu także stanowiła cześć tej reprezentacji.


Udostępnij 34
Polska reprezentowana była przez 9 załóg z najlepszych klubów kraju


Bardzo zmienne warunki pogodowe, niestabilny wiatr, a nawet opady deszczu nie przeszkodziły Polskiej reprezentacji być najlepszą drużyną mistrzostw. Załoga gostynińskiego Klubu Żeglarskiego HALS debiutując po wielu latach na tak prestiżowej imprezie wykazała się dużą ambicją i wolą walki plasując się ostatecznie na 15 miejscu - w środku stawki startujących.

Współzawodnicząc z profesjonalistami najwyższej klasy zdobyła wiele doświadczeń niezbicie dowodząc że wielkie sukcesy to wynik ciężkiej wieloletniej pracy.

autor/źródło: UM Gostynin

Napisz komentarz

Popularny: 1600 odsłonInformacje30 sierpnia, 09:57,

Pedofil z filmu Sekielskiego, były ksiądz Paweł K. trafi do ośrodka w Gostyninie

Pedofil z filmu Sekielskiego, były ksiądz Paweł K. trafi do ośrodka w Gostyninie

Skazany za molestowanie i zgwałcenie kilku ministrantów, był ksiądz Paweł K. po odbyciu kary trafi do Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowanion Dyscocjalnym w Gostyninie - informuje Gazeta Wyborcza. Postać duchownego-pedofila przedstawił w swoim dokumencie "Tylko nie mów nikomu" Tomasz Sekielski.


Udostępnij 29
Pomimo tego, że hierarchowie kościelni wiedzieli o czynach do których dopuszczał się duchowny względem dzieci, nie reagowali

Pełniący posługę we Wrocławiu, Bydgoszczy i Miliczu Paweł K. został w 2015 roku skazany na karę 7 lat pozbawienia wolności za molestowanie i zgwałcenie ministrantów. Pomimo tego, że hierarchowie kościelni wiedzieli o czynach do których dopuszczał się duchowny względem dzieci, nie reagowali. W przypadku skarg ksiądz zostawał przenoszony do kolejnej parafii.

W ręce organów ścigania wpadł po tym, jak dwójce nieletnich proponował pieniądze za poddanie się "innym czynnościom seksualnym". Po skazaniu wyrokiem mężczyzna został wykluczony ze stanu kapłańskiego.

Zdaniem informatora Gazety Wyborczej Paweł K. po odbyciu swojej kary, która upływa 22 września 2021 roku, trafi do ośrodka "dla bestii" w Gostyninie.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie