Popularny: 1600 odsłonInformacje7 kwietnia, 10:58,

Fotopułapki na drogach powiatowych

Fotopułapki na drogach powiatowych

Nielegalne wysypiska są zmorą Powiatu Gostynińskiego

W związku z notorycznie powtarzającą się sytuacją, jaką jest nielegalne wywożenie odpadów przy drogach powiatowych Powiatu Gostynińskiego, Zarząd Dróg Powiatowych w Gostyninie informuje, że w miesiącu marcu 2023 roku zakupionych zostało 10 fotopułapek, które będą montowane przy drogach przebiegających przez odcinki, na których najczęściej dochodzi do wyrzucania odpadów w postaci opon samochodowych.Zarząd Dróg Powiatowych w Gostyninie we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Gostyninie sukcesywnie będzie monitorować sytuację, wyciągając odpowiednie kroki prawne w przypadku wykrycia sprawcy wywozu śmieci.

Zgodnie z art. 91 Kodeksu wykroczeń, cyt. „Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany” oraz art. 75 § 2 cyt. „Kto na nienależący do niego grunt polny wyrzuca kamienie, odpady, złom lub padlinę niebędące odpadami lub inne nieczystości, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych.”

Fotopułapki zostaną zainstalowane m. in. w ciągu dróg powiatowych nr 1422W w miejscowości Skrzany, 1429W w miejscowości Modrzew, 1402W w miejscowości Miałkówek, 1444W w miejscowości Luszyn, 1456W w miejscowości Konstantynów oraz 1452W w miejscowości Zwoleń.

autor/źródło: Powiat Gostyniński

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Emer, 7 kwietnia
A czy Zarząd Dróg ma jakąś podstawę prawną do takiej inwigilacji użytkowników dróg publicznych?
Mila, 7 kwietnia
Proponuję podnieść jeszcze opłate za odpady .
Dodaj ogłoszenie