Popularny: 900 odsłonInformacje30 sierpnia, 14:29,

Dyrektorzy specjalnych ośrodków wychowawczych złożyli sprawozdania z działalności placówek


Informację z działania placówek przedstawiły Joanna Łoska z SOSW w Gostyninie oraz siostra Bernadetta Pogorzelska dyrektor ośrodka w Mocarzewie

W trakcie czwartkowego posiedzenia sesji Rady Powiatu Gostynińskiego radni wysłuchali informacji dyrektorów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Gostyninie oraz Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie o realizacji zadań statutowych za rok szkolny 2020/2021."Był to rok trudny, ponieważ tak jak wszystkich dotknęła nas pandemia, ale dzięki dobrej organizacji i współpracy udało nam się pracować przez cały rok pracować stacjonarnie. W przypadku naszych dzieci ze sprzężona niepełnosprawnością jest naprawdę dużym dobrodziejstwem, ponieważ praca zdalna przy takich niepełnosprawnościach jest bardzo trudna zarówno dla samych uczniów jak i ich rodzin" - stwierdziła siostra Bernadetta Pogorzelska dyrektor  Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie.

Dyrektor przedstawiła również informacje o aktualnym stanie prac przy budowie Domu Mocarzy. "Stan surowy jest zamknięty. Na zewnątrz otynkowy i ocieplony. W środku położone okablowanie i też instalacja wodno-kanalizacyjna. Takim naszym cichym pragnieniem byłoby, aby zostało zostało podłączona choć minimalne ogrzewanie na zimę" - powiedziała Siostra Bernadetta Pogorzelska.

"Chcę podkreślić ogromny sukces finansowy. Udało się zamknąć wszystkie sprawy dotyczące dostosowania budynku do wymogów przepisów przeciwpożarowych. Zostały zamontowane klapy oddymowe, urządzenia służące oddymianiu. Czekam na odbiór straży pożarnej" - poinformowała Joanna Łoska dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Gostyninie.
 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Redakcja

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie