Popularny: 700 odsłonInformacje22 lutego, 20:46,

Drożyzna za PiS. Drogi prąd, drogie śmieci, kolejne podatki

Drożyzna za PiS. Drogi prąd, drogie śmieci, kolejne podatki

Rosną ceny paliw, pomimo tego, że ceny ropy naftowej na światowych rynkach pozostają niskie

Wraz z nowym rokiem budżety domowe Polaków zostały obciążone nowymi podwyżkami oraz podatkami wprowadzonymi przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.Od stycznia wzrosła cena prądu, a to za sprawą wprowadzenia tzw. opłaty mocowej. Podwyżki widzimy również na sklepowych półkach. Obowiązujący od nowego roku tzw. podatek cukrowy spowodował, że za napoje musimy zapłacić o kilka złotych więcej za butelkę.

Rosną również ceny paliw, pomimo tego, że ceny ropy naftowej na światowych rynkach pozostają niskie. Wczoraj (21 lutego br.) na stacji Orlen w Gostyninie za 1L benzyny  VERVA 98 trzeba było zapłacić 5,04 PLN, za litr oleju napędowego VERVA Diesel 4,99 PLN.

"Benzyna już po 5 zł, tyle kosztowała pare lat temu przy cenie ropy przekraczającej 100 $ za baryłkę. Dzisiaj to nieco ponad 62,9 $. Czy to nie jest efekt „człowieka roku” i polityki „przedsiębiorczego państwa” ? Co teraz kupi Orlen? Kogo uratuje, Autosan, Pesę, Tauron czy Rafako?" - skomentował obecną sytuację na polskim rynku paliwowym Janusz Cichoń poseł na Sejm RP, były sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Wezyr, 24 lutego
Właśnie tacy ludzie jak "Fanka" rządzą naszym krajem ????????????
wróciłem, 23 lutego
Wysyp domorosłych ekonomistów z PiS, Tomkowi pragnę przypomnieć, że "za Tuska" ropa była po 130$ za baryłkę, teraz połowa tego z małymi odchyleniami, ale doszła nowa opłata. Zobacz Franku ile podatków zwanych w nowomowie opłatami jest w rachunku za energię elektryczną. Ostatnio słynne "mocowe". I ta nowa narracja. Kiedyś była bardziej "historyczna": przez ostatnie osiem lat... Teraz wizjonerstw: jest ciężko, ale gdy rządziło PO - PSL to byłaby katastrofa. Prawda jest taka. Karnawał PiS już się skończył i trzeba płacić rachunki. Duże rachunki, bo karnawał był na kredyt.
!!!!!, 23 lutego
Nie chciałbym obserwować Polski w obecnej sytuacji pod rządami wizjonerów z PO I PSL ... Nie tylko "piniendzy" by nie było , nie byłoby niczego jak w wizji Kononowicza.
Dodaj ogłoszenie