Popularny: 2100 odsłonInformacje20 lipca 2019, 12:41,

Dlaczego w tym roku nie jest organizowany Plener Malarski u Wójta?

Dlaczego w tym roku nie jest organizowany Plener Malarski u Wójta?

Udostępnij 18
Co roku na galę, organizowaną w lipcu, przybywali tłumnie okoliczni mieszańcy i turyści

Czytelnik naszego portalu zwrócił się z pytaniem, dlaczego jak co roku nie jest organizowany Ogólnopolski Plener Malarski „U Wójta” z uroczystym zakończeniem - galą operowo-operetkową w zabytkowym Pałacu Neoklasycystycznego w Lucieniu?Co roku na galę, organizowaną w lipcu, przybywali tłumnie okoliczni mieszańcy i turyści, a w zabytkowym parku w Lucieniu rozbrzmiewały nuty i śpiewy wykonawców muzyki operetkowej. Jednak w tym roku ani plener ani gala nie odbyły się. Dlaczego?

Pytanie skierowaliśmy do Urzędu Gminy:

- W roku 2019 została podjęta decyzja o nieorganizowaniu pleneru malarskiego „u Wójta”. Nie planowano organizacji Gali operowo-operetkowej. Być może te wydarzenia wrócą w roku 2020 w zmienionej formule – odpowiedziała Sekretarz Marzena Bulińska.

Według naszych nieoficjalnych informacji, brak organizacji wynikać miał także z problemów finansowo-organizacyjnych w Gminie Gostynin.
Dopiero pod koniec czerwca wyłoniono po trzecim konkursie dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi, którym od 1 lipca został Cezary Szymczak z Płocka.
Gmina boryka się z poważnymi i kosztownymi problemami z odbiorem odpadów komunalnych od mieszańców, o których informowaliśmy na łamach naszego portalu.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

Taka jest polityka, 25 lipca 2019
Bo w tym roku nie ma wyborów, bo tam nie ma jego wyborców , bo kasa poszla na imprezkę przed ostatnimi wyborami na wujta . Czy to prawda ?niech każdy napiszę swoje przemyślenia?
Ela, 22 lipca 2019
Szkoda pieniędzy na to centrum,co tam jest?z tego co wiem to tylko próby chóru gminnego.Pan Wójt nie daje na nic,dlatego pełniący funkcję dyrektora zrezygnował.Następca którego wybrali też nic nie wskura.Sprzedać to i pieniądze przeznaczyć na coś pożytecznego.Nie się Pan obudzi Panie Wójcie
Grzegorz M., 20 lipca 2019
Całe szczęście, że nie ma w tym roku tej gali. Marnowanie publicznych pieniędzy tylko. Większość osób, które przychodziły na galę to osoby spoza Gminy Gostynin i rodziny artystów. Lepiej zamiast takich wydarzeń zorganizować coś, na co przyjdą mieszkańcy gminy.
Dodaj ogłoszenie