Popularny: 1200 odsłonInformacje20 listopada, 11:48,

Burmistrz: w kwestii lokalizacji, czekam na interesujące propozycje. Gdzie powstanie maszt z flagą?

Burmistrz: w kwestii lokalizacji, czekam na interesujące propozycje. Gdzie powstanie maszt z flagą?

Macie jakieś propozycje dotyczące lokalizacji masztu z flagą, który będzie sfinansowany ze środków przeznaczonych na walkę z COVID-19?

Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski czeka na propozycję dotyczące lokalizacji masztu z flagą jaki ma powstać w Gostyninie w związku z projektem rządowym „Pod biało-czerwoną”. Gostynin już przekroczył wymagane bagatela 100 głosów, a taka liczba była limitem dla realizacji tego projektu, zresztą sam burmistrz jest jego liderem i sam zachęcał do oddawania głosów, trzeba przyznać, to będzie jego ogromny sukces związany z realizacją tej inwestycji.Gostynin do chwili publikacji artykułu otrzymał 166 głosów na 18527 mieszkańców i zajmuje 678 miejsce. Obecnie prowadzi gmina Czaplinek z woj. Zachodniopomorskiego, uzyskała 4176 głosów na 11867 mieszkańców gminy.

Bez udziału Premiera

Niestety Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki prawdopodobnie nie weźmie udziału w uroczystym wciągnięciu flagi na maszt w Gostyninie. Inicjatywa realizowana pod jego honorowym patronatem zakładała, iż tylko w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby jej mieszkańców Premier weźmie udział w uroczystościach.

Finansowanie projektu

Jak podaje portal oko.press koszty tej inicjatywy rządowej będą sfinansowane ze środków przewidzianych na walkę z COVID-19. Program został ogłoszony 25 sierpnia, a dopiero 30 października pojawiła się podstawa prawna dla jego finansowania. Rada ministrów zawarła ją w uchwale dotyczącej wsparcia dla inwestycji samorządowych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Obok regulacji o finansowaniu inwestycji w byłych PGR-ach pojawia się tam zapis

„środki Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 przeznacza się na wsparcie „gmin zakwalifikowanych do udziału w projekcie „Pod Biało-Czerwoną”, zorganizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji, które wynosi do 5000 zł dla każdej zakwalifikowanej gminy”.

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 jest finansowany m.in. z budżetu państwa, w tym ze środków europejskich i ze sprzedaży państwowych obligacji.

Informacja dotycząca poszukiwania lokalizacji przez burmistrza pochodzi z jego oświadczenia opublikowanego na jednym z gostynińskich portali.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Jula, Wczoraj
Głosowaliście, a teraz narzekacie, większość głosowała na niego, więc macie co macie ,teraz trzeba siedzieć cicho !
Ela05, 5 dni temu
Widać ZOMO że to Ty jesteś tym gorszym sortem. Pewnie synem jakiegoś SB
stojący tam gdzie zomo, 22 listopada
A może na Żoliborzu? Jakby tam wszystkie postawić to chamska hołota z gorszym sortem by nie niepokoiła.
Dodaj ogłoszenie