Informacje13 sierpnia, 09:45,

Oczko wodne w ogrodzie

Oczko wodne w ogrodzie

Chcesz urozmaicić swój piękny ogród i czuć się w nim jak pośród tropikalnych lasów? Zbuduj sobie oczko wodne! To świetny pomysł dla osób, które prowadzą życie na najwyższych obrotach. Taka chwila wyciszenia w przydomowym ogrodzie i szum wody jest świetnym lekarstwem na skołatane nerwy. Podpowiadamy w artykule, jak stworzyć sobie taką oazę!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Aby zbudować oczko wodne, musisz przede wszystkim wykopać spory dół

Jak zrobić oczko wodne? 

Zacznij od wyboru odpowiedniego miejsca. Ze względu na bezpieczeństwo, nie może to być zbyt blisko domu. Mogłoby to być niebezpieczne latem, kiedy w domu są dzieci i otwierasz często okna tarasowe. Aby zbudować oczko wodne, musisz przede wszystkim wykopać spory dół, najlepiej pasujący do jakiegoś ogólnego szablonu. Jeśli masz wkład do oczka, musisz wykopać taki dół, jaki kształt ma misa. Jeśli będziesz izolować dół folią, kształt jest dowolny. Gdy już napuścisz wody, warto zaaranżować to miejsce. Potrzebne Ci będą rośliny, najlepiej te całoroczne, dzięki temu przetrwają one nawet najgorsze mrozy. Zadbaj też o rośliny wodne, aby Twoje ryby miały gdzie się skryć. Weź pod uwagę, że większość ryb składa ikrę właśnie w gęstych roślinach. Ponadto rośliny zielone, dzięki chlorofilowi, wytwarzają tlen niezbędny do przeżycia. Zadbaj więc o dobre wyposażenie.  

Pompy do oczek wodnych 

Potrzebujesz też kilku urządzeń, które pomogą przetrwać Twoim rybom oraz ułatwią Ci codzienną pracę przy tego typu aranżacji. Oprócz filtra, który będzie oczyszczał wodę, musisz zaopatrzyć się w pompę do oczka wodnego. Jest ona nie tylko pomocna ze względu na zwiększone natężenie filtracji, ale oprócz tego powoduje ruch wody. Dzięki temu wytwarza ona jeszcze więcej potrzebnego tlenu. Dla lepszego efektu wizualnego możesz zbudować sobie kaskadę lub mały wodospad. Do tego niezbędna jest energooszczędna pompa, która będzie wydajna, a jednocześnie nie będzie tak szybko się zapychać. 

Pompa do fontanny 

Jeśli nie wiesz, jakie urządzenie kupić do swojego oczka wodnego, Aquael podpowiada. To sklep, w którym zaopatrzysz się we wszystkie potrzebne sprzęty. Aquael proponuje nowoczesne i bardzo wydajne pompy do oczek wodnych, które na stałe mogą zagościć w Twoim ogrodzie. PNF ECO to gwarancja energooszczędności, natomiast AQUAJET PFN to uniwersalna pompa, której używać możesz do napędu filtrów stawowych w każdych warunkach wodnych, począwszy od fontanny czy kaskady, na oczku wodnym skończywszy. Jeśli marzysz o pokaźnym stawie ogrodowym, wybierz AQUAJET PFN PLUS. Posiadają specjalny system dostosowania wydajności i napędu pracy do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu masz kontrolę nad wszystkim, a urządzenia pracują za Ciebie.  

autor/źródło: aquael.pl

Napisz komentarz

Popularny: 1300 odsłonInformacje12 sierpnia, 11:34,

Paweł Kowalski nowym trenerem SSM Wisły Płock

Paweł Kowalski nowym trenerem SSM Wisły Płock

Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock może się pochwalić nowym transferem - przy rocznikach 2001 i 2003 będzie od tego sezonu pomagał trener Paweł Kowalski. 29-latek pracował w minionych rozgrywkach z 14-latkami Mazura Gostynin, z którymi awansował do Ligi Wojewódzkiej, co było jednym z ważniejszych czynników decydujących o jego zatrudnieniu.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 155
Awans z Mazura do Wisły Płock

Pochodzący z Gostynina szkoleniowiec to także były piłkarz Mazura, gdzie przeszedł przez wszystkie kategorie wiekowe aż do drużyny seniorów, natomiast m.in. z powodu zerwania więzadeł krzyżowych dość szybko zakończył swoją karierę zawodniczą; był to jednocześnie przyczynek do rozpoczęcia nowej - trenerskiej.

- Zaczynałem kilka lat temu jako asystent w sztabie szkoleniowym I drużyny Mazura - wspomina Kowalski. - Jednocześnie zacząłem starania o uprawnienia, które pozwoliłyby mi się piąć po kolejnych szczeblach trenerskiego fachu. Jak wszystko dobrze pójdzie, w styczniu przyszłego roku odbiorę licencję UEFA A, dzięki czemu będę mógł, nie licząc piłki seniorskiej, m.in. samodzielnie prowadzić zespół w Centralnej Lidze Juniorów, o którą walczą młodzieżowe ekipy SSM Wisły.

Kowalski pracował w Mazurze aż do tego roku, gdzie poza opiekowaniem się zawodnikami z rocznika 2005 był też asystentem byłego już I szkoleniowca gostynińskiego klubu Artura Kapeli.

- To od niego nauczyłem się jak do tej pory najwięcej i myślę, że będzie to procentowało także w czasie mojego pobytu w Wiśle. Cieszę się, że będę miał okazję zajmować się właśnie 16- i 18-latkami, bo choć moją pracę zaczynałem od młodszych grup wiekowych, to najlepiej czuję się właśnie wśród tych nieco starszych graczy - kończy Kowalski.

Wiślacy z rocznika 2003 rozpoczną tegoroczne rozgrywki w weekend 17-18 sierpnia, natomiast ich starsi koledzy po raz pierwszy wybiegną na boisko 21 sierpnia.

autor/źródło: Wisła Płock

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie