Popularny: 900 odsłonInformacje6 kwietnia, 07:58,

Droższa kawa, herbata i piwo. Rząd PiS planuje wprowadzenie opłaty produktowej

Droższa kawa, herbata i piwo. Rząd PiS planuje wprowadzenie opłaty produktowej

Po jej wprowadzeniu lokalne gastronomiczne, jednostki handlu gastronomicznego oraz hurtownie będą zobowiązane do pobierania dodatkowych opłat za napoje wydawane w opakowaniach jednorazowych

Już niedługo lista nowych podatków oraz podwyżek wprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości może powiększyć się o kolejną pozycję. Do Rządowego Centrum Legislacji trafił projekt tzw. opłaty produktowej.Po jej wprowadzeniu lokalne gastronomiczne, jednostki handlu gastronomicznego oraz hurtownie będą zobowiązane do pobierania dodatkowych opłat za napoje wydawane w opakowaniach jednorazowych. W głównej mierze podatkiem zostaną objęte kawa, herbata oraz piwo.

Jak informuje biznesradiozet.pl - celem nowej legislacji jest ograniczenie stosowania jednorazowych przedmiotów wykonanych z plastiku, takich jak na przykład kubki, słomki, talerze czy mieszadełka. 

Maksymalna stawka opłaty produktowej została wyznaczona na 1 zł. 

Nowy Rok, nowe podatki

Od stycznia wysokość rachunku za prąd została podwyższona o dwie nowe składowe: opłatę mocową oraz opłatę OZE. W porównaniu do minionego roku w 2021  za prąd zapłacimy więcej o 150-200 złotych.

Od nowego roku wzrosły również stawki za abonament telewizyjny, podatki od nieruchomości, podatek transportowy oraz podatek od posiadania psa. Na liście nowych opłat znalazły się również podatki od słodzonych napojów oraz alkoholu w małych butelkach. 

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Marcin, 6 kwietnia
gdzie się człowiek nie obejrzy tam te sępy z pisu ciągną pieniądze od człowieka
xxxc, 6 kwietnia
To pajace chce zniszczyć ludzi hujozy tymi podatkami
Dodaj ogłoszenie